WARSZAWA: 04:20 | LONDYN 02:20 | NEW YORK 21:20 | TOKIO 11:20

Na terenie Politechniki Morskiej w Szczecinie stanął wiatrak

Dodano: 13 lut 2023, 9:00

Na dziedzińcu Wydziału Mechanicznego Politechniki Morskiej w Szczecinie stanął wiatrak – symulator siłowni wiatrowej.
W ramach ogłoszonego przetargu uczelnia kupiła prawdziwy, wcześniej pracujący wiatrak, posiadający autentyczne systemy, które przyszły serwisant tego typu obiektów powinien poznać.

Wysokość wiatraka wynosi 20 m, jego gondola będzie się obracała, a całość – ze względu na ograniczenia techniczne i terenowe (obiekt znajduje się w mieście) – będzie zasilana energią elektryczną. Wykorzystanie energii wiatru yłoby niemożliwe.
– Turbina nie będzie emitowała hałasu, bo będzie działała tylko w trybie szkoleniowym. W gondoli są urządzenia, których obsługi, diagnostyki i serwisowania będą uczyli się studenci Wydziału Mechanicznego w ramach zajęć. Turbina wiatrowa zostanie uruchomiona w najbliższym czasie, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne – mówi Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowy szczecińskiej Politechniki Morskiej.

Politechnika Morska (wcześniej Akademia Morska w Szczecnie) jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła do swojej oferty kształcenia studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe.
Przyszli absolwenci nie muszą martwić się o pracę, ponieważ na rynku brakuje specjalistów, a firmy zajmujące się energetyką wiatrową oferują bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin