WARSZAWA: 15:22 | LONDYN 13:22 | NEW YORK 08:22 | TOKIO 22:22

Nauta obchodzi urodziny, 7 października Stocznia Remontowa Nauta rozpoczęła 90 rok działalności.

Dodano: 09 paź 2015, 7:08

7 października 1926 r. na mocy uchwały Rady Miejskiej w Gdyni rozpoczęto budowę przemysłu stoczniowego w Gdyni. Wydarzenie to jest tradycyjnie uznawane za datę powstania Stoczni Remontowej Nauta.
Niewiele stoczni może pochwalić się tak długą tradycją jak Nauta – mówi Krzysztof Juchniewicz Prezes Zarządu Stoczni Nauta. Dorobek stoczni jest naszym niewątpliwym atutem. Dzięki tak długiej tradycji doskonale znamy rynek i zachodzące na nim zmiany, a nasza marka ma już ugruntowaną pozycję i jest doceniania przez armatorów – dodaje Prezes Stoczni.

Mocną stroną Nauty jest niewątpliwie szeroki zakres działalności, dostosowany do potrzeb różnych armatorów. Obok remontów cywilnych statków wszelkiego typu, stocznia wykonuje też remonty okrętów specjalnych i buduje nowe jednostki pływające.
Stocznia Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposażają statki obsługujące sektor offshore. Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie nawet największe jednostki wpływające na Bałtyk. Dwa lata temu Nauta powróciła na rynek nowych budów, otwierając dział na terenie gdańskich pochylni, gdzie zatrudnienie znalazło ponad 400 osób i będzie zwiększane w szybkim tempie. Dotychczas stocznia pozyskała kilkanaście kontraktów na budowę nowych jednostek i negocjuje kolejne zlecenia. Nauta jest również bardzo aktywna w obszarze innowacji. Stocznia wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo rozwojowych, których celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce, oraz różnych gałęziach przemysłu – w tym również w przemyśle wojskowym.
IMG_6704