WARSZAWA: 21:43 | LONDYN 19:43 | NEW YORK 14:43 | TOKIO 04:43

NAVDEC dla Marynarki Wojennej

Dodano: 08 gru 2020, 10:07

ORP „Wodnik” to pierwszy okręt Marynarki Wojennej RP, na którym zainstalowano Nawigacyjny System Wspomagania Decyzji w sytuacjach kolizyjnych na morzu. System, który został opracowany w Akademii Morskiej w Szczecinie w zespole prof. Zbigniewa Pietrzykowskiego, miał swoją premierę rynkową w 2017 roku, kiedy to został zakupiony przez Polską Żeglugę Bałtycką.
Wybór ORP „Wodnik” w celu instalacji systemu Navdec wynika z charakteru zadań realizowanych przez ten okręt, związanych w głównej mierze ze szkoleniem praktycznym kadr dla Marynarki Wojennej RP, realizacja praktyk nawigacyjnych, astronawigacyjnych, technicznych związanych z wykorzystaniem uzbrojenia i wyposażenia okrętu, różnorodność akwenów na których są realizowane (Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, Morze Czarne) daje doskonałą możliwość sprawdzenia zalet systemu oraz jego wykorzystanie w procesie szkolenia podchorążych AMW.

Współpraca z firmą THESTA pozwoliła na włączenie NAVDEC w system zintegrowanego mostka ORP „Wodnik”. To także duży sukces spółki spin-out pracowników Akademii Morskiej, kierowanej przez kapitana Piotra Wołejszę, pracownika Katedry Informatyki Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-30

1 EUR - 4,3492 1 USD - 3,9810
1 CHF - 4,5510 1 GBP - 5,0350

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin