WARSZAWA: 15:09 | LONDYN 13:09 | NEW YORK 08:09 | TOKIO 22:09

NAVDEC dla Marynarki Wojennej

Dodano: 08 Gru 2020, 10:07

ORP „Wodnik” to pierwszy okręt Marynarki Wojennej RP, na którym zainstalowano Nawigacyjny System Wspomagania Decyzji w sytuacjach kolizyjnych na morzu. System, który został opracowany w Akademii Morskiej w Szczecinie w zespole prof. Zbigniewa Pietrzykowskiego, miał swoją premierę rynkową w 2017 roku, kiedy to został zakupiony przez Polską Żeglugę Bałtycką.
Wybór ORP „Wodnik” w celu instalacji systemu Navdec wynika z charakteru zadań realizowanych przez ten okręt, związanych w głównej mierze ze szkoleniem praktycznym kadr dla Marynarki Wojennej RP, realizacja praktyk nawigacyjnych, astronawigacyjnych, technicznych związanych z wykorzystaniem uzbrojenia i wyposażenia okrętu, różnorodność akwenów na których są realizowane (Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, Morze Czarne) daje doskonałą możliwość sprawdzenia zalet systemu oraz jego wykorzystanie w procesie szkolenia podchorążych AMW.

Współpraca z firmą THESTA pozwoliła na włączenie NAVDEC w system zintegrowanego mostka ORP „Wodnik”. To także duży sukces spółki spin-out pracowników Akademii Morskiej, kierowanej przez kapitana Piotra Wołejszę, pracownika Katedry Informatyki Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-07-23

1 EUR - 4,5747 1 USD - 3,8851
1 CHF - 4,2208 1 GBP - 5,3349

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin