WARSZAWA: 14:35 | LONDYN 12:35 | NEW YORK 07:35 | TOKIO 21:35

Nieformalna Morska Konferencja Ministerialna na Malcie

Dodano: 20 kw. 2017, 22:01

Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wziął udział w Nieformalnej Morskiej Konferencji Ministerialnej na Malcie. Głównym tematem spotkania był „niebieski wzrost”, czyli inicjatywa zmierzająca do wykorzystania potencjału mórz, oceanów i wybrzeży Europy.
Podczas spotkania odbyło się podpisanie deklaracji ministerialnej, która dotyczy wzmocnienia inicjatywy niebieskiego wzrostu, zarządzania oceanami w UE i basenie Morza Śródziemnego, innowacji oraz turystyki morskiej.
Inicjatywa „niebieski wzrost” tworzy szanse dla zrównoważonego rozwoju w sektorach morskich, poprawia konkurencyjność regionów nadmorskich, tworzy potencjał dla nowych miejsc pracy w Unii Europejskiej i wspiera realizację „Strategii Europa 2020” w obszarze gospodarki morskiej. Jest ona związana z pięcioma obszarami perspektywicznymi Zintegrowanej Polityki Morskiej UE, którymi są: niebieska energia, akwakultura, turystyka morska, nadmorska i rejsowa, morskie zasoby mineralne oraz niebieska biotechnologia.
Od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. prezydencję Rady Unii Europejskiej sprawuje Malta i w tym czasie odbywają się liczne spotkania wysokiego szczebla, podczas których dokonuje się uzgodnień w ramach przyszłych wspólnych działań państw członkowskich w Unii Europejskiej. Strategiczne priorytety Prezydencji Maltańskiej to „3 M”: Maritime, Mediterranean, Migration (polityka morska, Morze Śródziemne, migracja).

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin