WARSZAWA: 12:47 | LONDYN 10:47 | NEW YORK 05:47 | TOKIO 19:47

Nominacje do nagród żeglarskich

Dodano: 11 mar 2021, 9:00

24 nominacje w 9 kategoriach – kapituła konkursu wybrała najlepszych, którzy mają szansę na zdobycie statuetki. Na liście znaleźli się najlepsi żeglarze, najciekawsze wydarzenia i dokonania.

Spośród nominowanych w każdej kategorii, statuetka oraz tytuł zostaną przyznane jednemu laureatowi. O tym, kto dokładnie otrzyma nagrody dowiemy się już 27 marca podczas ogłoszenia wyników. Gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich była zawsze okazją do spotkania się i dyskusji w żeglarskim gronie. Niestety, pandemia nie jest przychylna takim wydarzeniom, zatem po raz kolejny ogłoszenie wyników zostanie zaprezentowane online. Podczas transmisji, która odbędzie się 27 marca na profilu Sail Szczecin w serwisie Facebook, dowiemy się, kto w tym roku zwyciężył.
Podczas tegorocznej edycji wpłynęły 104 zgłoszenia. Najwięcej dotyczyło Nagrody Głównej im. Kapitana Ludomira Mączki (30 zgłoszeń dla 15 kandydatów). Sporo formularzy wpłynęło także do kategorii Popularyzator Żeglarstwa (20 zgłoszeń) oraz Żeglarskiej Nagrody Specjalnej (13 zgłoszeń). Spośród wszystkich kapituła wyznaczyła nominacje do konkretnych kategorii.

Nagroda L. Mączki: Jerzy Radomski, Wojciech Maleika, Stanisław Żyła;

Rejs Roku: Andrzej Górajek;

Żeglarz Roku: Wojciech Maleika, Tomasz Odzioba, Halina Górajek;

Regatowiec Roku: Tadeusz Kubiak, Oskar Sawicki, Tomasz Odzioba;

Popularyzator Żeglarstwa: Maciej Cylupa, Marek Padjas, Maciej Krzeptowski;

Wydarzenie Żeglarskie: Regaty Bałtyckie, Regaty YKP, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist;

Nagroda Kota Umbriagi: Zofia Wołosz, Jakub Guźlecki, Przedszkole Żagielek;

Trener Roku: Jerzy Kaczor, Robert Siluk;

Żeglarska Nagroda Specjalna: Hanna i Tomasz Piórscy, Izabella Kidacka, Tadeusz Natanek.

Od przyszłego roku jedna z nagród zostanie opatrzona imieniem Aleksandra Doby. 26 lutego kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań podróżnika Aleksandra Doby i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imieniem.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin