WARSZAWA: 19:46 | LONDYN 17:46 | NEW YORK 12:46 | TOKIO 02:46

Nowe pompy infuzyjne już pracują w szpitalu w Szczecinie

Dodano: 21 maj 2020, 10:56

Kolejny sprzęt medyczny ufundowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA już pracuje w szpitalu. Chodzi o pięćdziesiąt pomp infuzyjnych, które trafiły do SPWSZ przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jakie placówka kupiła za środki przekazane przez zarząd portu.
Pompy infuzyjne stosowane są na oddziałach intensywnej terapii. Służą do ciągłego, bądź cyklicznego, dokładnego dawkowania leku zaordynowanego pacjentowi.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w marcu przeznaczył na pomoc miejscowym szpitalom dwie darowizny. Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech jednostek – dwóch w Szczecinie: szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej i SPSK nr 1 PUM oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki jednostki zakupiły sprzęt potrzebny m.in. w walce z koronawirusem, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Z kolei druga darowizna dla SPSK nr 1 PUM przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa.
Wspólnie z ZMPSiŚ SA zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin