WARSZAWA: 19:48 | LONDYN 17:48 | NEW YORK 12:48 | TOKIO 02:48

Noworoczne spotkanie branży morskiej w Szczecinie

Dodano: 11 sty 2024, 21:54

W „Cafe 22” na dwudziestym drugim piętrze biurowca Pazim, w którym mieści się także siedziba Polskiej Żeglugi Morskiej, spotkali się przedstawiciele gospodarki morskiej Pomorza Zachodniego.

Rok 2023 podsumował krótko pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. odnawialnych źródeł energii i rozwoju technologii wodorowych, Andrzej Montwiłł.
Zdaniem pełnomocnika marszałka, największym osiągnięciem w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego była budowa doku pływającego przez prywatną firmę Net Marine.
W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Arkadiusz Marchewka.
– Przed nami jest wiele wyzwań, wiele spraw do zrealizowania. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale nie wiedziałem, że aż tyle ich jest, jak się zajrzy do środka. Ale to znaczy, że możemy wspólnie zbudować coś dobrego i chciałbym, aby ten pierwszy rok naszej współpracy w tej mojej roli był przede wszystkim rokiem, w którym będziemy mogli powiedzieć, że zaczynamy zmiany sposobu myślenia. Patrzę na to, co się działo w Szczecinie – te wszystkie hasła i opowieści o budowie mocarstwowych planów wielkich stoczni, budowy ogromnych promów – sami wiecie, jak się skończyły, ale nie będę tego kontynuował, bo nie na to czas. Trzeba myśleć o przyszłości. Przyszłość jest w naszych rękach – powiedział wiceminister Marchewka.

XVIII spotkanie branży morskiej – Cezary Sylwestrzak, przewodniczący Rady Oddziału Krajowej Izby Gospodarki Morskiej w Szczecinie nieco żartobliwie zaznaczył, że w tym roku morskie spotkania osiągnęły pełnoletność – było okazją do nieformalnych rozmów, wymiany poglądów, a przede wszystkim integracji środowiska morskiego.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin