WARSZAWA: 03:56 | LONDYN 01:56 | NEW YORK 20:56 | TOKIO 10:56

Noworoczne spotkanie ministra Gróbarczyka z uczestnikami Rejsu Niepodległości

Dodano: 15 sty 2019, 14:56

11 stycznia w siedzibie resortu odbyło się spotkanie noworoczne z uczestnikami Rejsu Niepodległości. Wzięli w nim udział organizatorzy tego wydarzenia oraz przedstawiciele sponsorów i partnerów.
Wcześniej Minister Marek Gróbarczyk uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej w Konferencji Episkopatu Polski, na której mówiono o udziale Polski w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie m.in. w kontekście Rejsu Niepodległości, którego uczestnicy będą obecni na tym wydarzeniu.
Natomiast podczas noworocznego spotkania w siedzibie resortu Minister Marek Gróbarczyk podziękował laureatom Rejsu za udział w projekcie promującym Polskę na świecie. Dodał również, że każdy z uczestników tego wydarzenia zapisał się na kartach polskiej historii. Minister Gróbarczyk poprosił młodych ludzi, by podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie powiedzieli światu jak Polska jest piękna.
Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podziękował także sponsorom Rejsu, bez których trudno byłoby zorganizować to historyczne wydarzenie, czyli PKN Orlen, Tauronowi oraz Polskiej Fundacji Narodowej.
Obecny na spotkaniu członek zarządu PKN Orlen Armen Artwich przyjął z rąk ministra akwarelę przedstawiającą Dar Młodzieży podczas Rejsu Niepodległości.

Spotkanie uświetnił występ chóru, który wykonał kilka tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.
Kolejną częścią wydarzenia była wizyta w Pałacu Prezydenckim, gdzie laureaci Rejsu mieli okazję spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz jego małżonką Agata Kornhauser-Dudą. Pierwsza Dama przyznała, że będzie obecna na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, gdzie ma nadzieję spotkać uczestników Rejsu Niepodległości. Prezydent natomiast wyraził wdzięczność laureatom za reprezentowanie naszego kraju na całym świecie. Na koniec spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Para Prezydencką.
Wydarzenie zwieńczyła odprawiona w kaplicy Pałacu Prezydenckiego Msza Święta.


MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin