WARSZAWA: 21:17 | LONDYN 19:17 | NEW YORK 14:17 | TOKIO 04:17

Oficjalna prezentacja promu Nova Star w Szwecji (galeria zdjęć)

Dodano: 21 Paź 2018, 0:40

18 października 2018 w szwedzkim porcie Nynashamn odbyła się oficjalna prezentacja promu Nova Star. Gospodarzem uroczystości był prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, Piotr Redmerski, który na pokładzie jednostki mówił o aktualnej sytuacji firmy i ciekawych planach na przyszłość.
Szczegółowo o statku opowiadali kapitan Gabriel Rosiak i hotel manager Paweł Jackowski.
Nova Star to prom wybudowany w 2011 roku w stoczni ST Marine w Singapurze. Jednostka ma 161 m długości, prawie 26 m szerokości i 6.20 m zanurzenia.
To najnowszy prom eksploatowany obecnie przez polskiego armatora. Statek może jednorazowo zabrać na pokład 1 215 pasażerów. Łączna długość linii ładunkowej wynosi 2 790 metrów.
-Rynek przewozów cargo miedzy Polską a Szwecją rośnie każdego roku o 10 %. W obu krajach odnotowujemy wzrost gospodarczy. W Polsce mamy coraz lepszą infrastrukturę, autostradę A1 łączącą z południem Polski, co przekłada się na większą liczbę klientów z południa Europy-powiedział prezentując prom szwedzkim gościom Piotr Redmerski.
-Dla nas to szansa na rozwój zarówno gospodarczy, jak i wzrost liczby turystów – stwierdził menedżer portu w Nynaeshamn Markus Johansson.
-Statek poznaliśmy od podszewki. Nasze doświadczenia są bardzo pozytywne, prom zachowuje się bardzo stabilnie, jest bezpieczny, manewrowy i oferuje wysoki komfort pracy załodze i bezpieczną, spokojną podróż pasażerom-powiedział kapitan promu Gabriel Rosiak.
Szwedzcy goście z ciekawością zwiedzali jednostkę oglądając kabiny o różnym standardzie, restauracje, bar, sklep, a nawet kącik zabaw dla dzieci. Ich reakcje były bardzo pozytywne, co z pewnością dobrze wróży na przyszłość.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin