WARSZAWA: 03:38 | LONDYN 01:38 | NEW YORK 20:38 | TOKIO 10:38

Opole. Żegluga towarowa wróci na Odrę. List intencyjny podpisany

Dodano: 18 paź 2016, 6:28

Podczas Kongresu Samorządowego, zorganizowanego dziś w Opolu, podpisano list intencyjny w sprawie wznowienia żeglugi towarowej na Odrze.
Sygnatariuszom dokumentu zależy na racjonalnym i efektywnym wykorzystaniu możliwości żeglugowych Odrzańskiej Drogi Wodnej. Dokument ma być również zaczątkiem współpracy na rzecz wykorzystania transportu rzecznego m.in. do przewozu węgla z kopalń śląskich do Elektrowni Opole.
Dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w konsekwentne działania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz polskiego rządu w celu jak najszybszego przywrócenia regularnej żeglugi towarowej na śródlądowych drogach wodnych.
Na kongresie Samorządowym w Opolu pojawili się m.in. Mateusz Morawiecki – wicepremier i minister finansów, Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Jerzy Materna – sekretarz stanu w MGMiŻŚ oraz Grzegorz Witkowski – podsekretarz stanu w tym resorcie.
Oprócz przedstawicieli polskiego rządu wspomniany List podpisali również: Adrian Czubak wojewoda opolski oraz przedstawiciele PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Polskie Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ
barka_na_odrze1-120x100

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-06-28

1 EUR - 4,7004 1 USD - 4,4377
1 CHF - 4,6513 1 GBP - 5,4510

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin