WARSZAWA: 10:01 | LONDYN 08:01 | NEW YORK 03:01 | TOKIO 17:01

OT LOGISTICS S.A. MECENASEM SZCZECIŃSKIEJ OPERY NA ZAMKU

Dodano: 19 maj 2015, 9:28

W obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Opera na Zamku i OT Logistics S.A. podpisały porozumienie, na mocy którego współpraca między instytucjami będzie kontynuowana. Szczecińska spółka już drugi sezon z rzędu znacząco wesprze finansowo działalność statutową Opery (obecnie jest ona Mecenasem Sezonu Artystycznego 2014/2015). Na konferencji, która odbyła się w siedzibie OT Logistics S.A. w Szczecinie, w szczególny sposób podkreślono ważność społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców i kreowania pozytywnej przestrzeni do życia dla pracowników firm, które decydują się zainwestować swój kapitał w województwie zachodniopomorskim. W spotkaniu wzięli udział: Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Jacek Jekiel – Dyrektor Opery na Zamku, Piotr Pawłowski – Prezes Zarządu OT Logistics S.A. oraz Daniel Stachiewicz – Wiceprezes Zarządu OT Logistics S.A.

Prezes Pawłowski zaapelował do innych przedsiębiorców, by poszli za przykładem dowodzonej przez niego firmy. Zadeklarował również zwiększenie wsparcia finansowego o dodatkowe dotowanie pojedynczych wydarzeń Opery oraz rozwój tej współpracy w kolejnych latach. Natomiast dyrektor Jekiel przyznał, że posiadanie tak silnego i rozpoznawalnego na rynku partnera ułatwia rozmowy z innymi sponsorami.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz:

Przedłużenie tej umowy świadczy o dobrym rozwoju firmy, która znakomicie się rozwija i może sobie pozwolić na kontynuację tej współpracy, a po wtóre świadczy o odpowiedzialności społecznej firmy. To znakomity przykład dla innych przedsiębiorstw. Ważne jest też to, że w ten sposób Opera może się rozwijać oferując bogatszy repertuar. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie z korzyścią obopólną. Z mojego doświadczenia i rozmów z inwestorami zagranicznymi wynika bowiem, że coraz większą rolę w decydowaniu o tym, czy ludzie chcą w danym regionie pracować, jest rynek czasu wolnego. Jego ważnym punktem jest Opera na Zamku. W przebudowanej siedzibie to znakomite partnerstwo Biznesu i kultury będzie mogło uzyskiwać jeszcze lepsze efekty.

Prezes Zarządu OT Logistics S.A. Piotr Pawłowski:

Henry Ford zapytał kiedyś: „Czego potrzebują ludzie?”. Odpowiedziano mu: „Szybszych koni!”. A on dał im samochody. Dzisiaj na to pytanie ludzie odpowiadają mi: „Większej możliwości rozwoju!”. Dlatego dajemy im sztukę. Nie można mówić o biznesie w oderwaniu od społeczeństwa. Uważam, że musi być ktoś, kto da pierwszy sygnał. Jest w naszym województwie wiele ciekawych inicjatyw, które nie zawsze mogą znaleźć źródło finansowania ze środków publicznych. Dlatego apeluję do przedsiębiorców, by szli za naszym przykładem. Jest to niezbędne dla rozwoju regionu. Nie muszą to być potężne firmy i wielkie pieniądze. Każde wsparcie jest ważne. Jesteśmy bardzo dumni z powodu tej współpracy i chcemy ją rozwijać w kolejnych latach. Dotyczy to również dodatkowego wspierania projektów jednorazowych, poza wsparciem głównym, które dzisiaj parafujemy. Deklaruję również chęć rozwoju tej współpracy i poszerzania jej również w kolejnych latach.

Wiceprezes Zarządu OT Logistics S.A. Daniel Stachiewicz:

Cieszę się, że jako spółka giełdowa możemy brać udział w czymś, co pozwala pokazać, że na Pomorzu Zachodnim dzieją się rzeczy niezwykłe w skali kraju i Europy.

Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel:

Przepłynęliśmy razem morze, wpływamy do portu, już widać światła. Nie możemy mieć ku temu lepszego partnera, niż ekspertów w branży transportu wodnego. Dziękuję Panu Prezesowi, bo logo OT Logistics S.A. obecne na wszystkich naszych materiałach promocyjnych ułatwia rozmowy z innymi partnerami. Z dużo większym zaufaniem patrzą na nas przedstawiciele warszawskich centrali banków czy firm branży morskiej i energetycznej, kiedy widzą Wasz znak. Bo ta firma jest rozpoznawalna w Polsce i Europie. Kiedy gramy w Niemczech, ludzie rozpoznają Wasze logo, traktują nas poważniej wiedząc, że jesteśmy partnerami.

Porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Operą na Zamku w Szczecinie a OT Logistics S.A. po raz pierwszy zostało podpisane 16 maja 2014 roku. Na mocy nowego porozumienia szczecińska spółka zyska tytuł „Sponsora Sezonu Artystycznego 2015/2016”. Podpisana umowa będzie obowiązywała od końca obecnego sezonu artystycznego, czyli do 30 czerwca 2016 roku.
02-18d3c8c818
04-2bff8b4e87