WARSZAWA: 04:56 | LONDYN 02:56 | NEW YORK 21:56 | TOKIO 11:56

Paweł Wac nowym Prezesem Zarządu DB Port Szczecin

Dodano: 03 sie 2015, 10:38

1 sierpnia br. Manfred Michel, wieloletni Prezes DB Port Szczecin, spółki należącej do DB Schenker Rail Polska, zakończył pracę na tym stanowisku, obejmując jednocześnie stanowisko Senior Consultant Region East w DB Schenker Rail oraz funkcję członka Rady Nadzorczej spółki DB Port Szczecin. Nowym Prezesem został Paweł Wac. W skład zarządu wejdzie również Daniel Saar.
Manfred Michel pełnił funkcję Prezesa Zarządu od 1 sierpnia 2010. Przez pięć lat pod jego przewodnictwem spółka z sukcesem przeszła restrukturyzację, wzmocniła swoją pozycję i stała się kluczowym terminalem przeładunkowym na trasach ze Skandynawii do Europy Południowej.
Swoją karierę zawodową Manfred Michel rozpoczął w Grupie Deutsche Bahn w roku 1970. W 1985 roku objął stanowisko Dyrektora ds. Organizacji Transportu w spółce Transfracht. W 1995 roku został zatrudniony na stanowisku Dyrektora Pionu Transportu Łączonego w DB. Od roku 1997 jako członek komitetu „NDX Cooperation” pracował nad rozwiązaniami dla transportu intermodalnego w Europie pomiędzy firmami kolejowymi z Holandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W latach 1992-2009 z sukcesem pełnił liczne wysokie funkcje zarządcze w grupie DB oraz firmie DUSS GmbH, niemieckim największym operatorze pojedynczych intermodalnych terminali kolejowych w Europie. W tym samym czasie był organizatorem transportu kombinowanego, usługi realizowanej na rzecz obszaru intermodalnego w grupie DB. Z inicjatywy DB i Ministerstwa Transportu Kolejowego w Chinach w latach 2007-2009 jako Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych był odpowiedzialny za rozwój terminali i sieci przewozów całopociągowych w Państwie Środka.
„Chciałbym serdecznie podziękować Manfredowi Michelowi za jego wkład i ciężką pracę na rzecz firmy. Wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania portu, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Życzę mu wszystkiego dobrego oraz satysfakcji z zadań realizowanych na nowym stanowisku” – powiedział Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska – „Cieszę się, że Radzie Nadzorczej można było zaproponować wewnętrznego następcę w osobie Pawła Waca oraz Członka Zarządu w osobie Daniela Saara. W ostatnim czasie Panowie ściśle ze sobą współpracowali, tak aby zapewnić uporządkowane przekazanie zadań. Kolegom z zarządu życzę wielu sukcesów w zakresie realizacji strategii przedsiębiorstwa i koncentracji na skuteczności.“ – dodał Marek Staszek.

Paweł Wac karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku pracując dla międzynarodowych kancelarii prawnych SALANS LLP (Niemcy), LINKLATERS (Belgia, Polska, Niemcy), Pöllath&Partners (Niemcy) oraz Görg (Niemcy). Pracę w Deutsche Bahn AG rozpoczął w roku 2009 przejmując odpowiedzialność za Dział Prawny w grupie DB Schenker Rail Polska. Z sukcesem przeprowadził liczne transakcje przejęcia i zbycia udziałów oraz łączenia spółek w ramach procesu restrukturyzacji prawnej grupy DB w Polsce. Skutecznie reprezentował interesy firmy przed organami regulacyjnymi, antymonopolowymi oraz sądami. W latach 2011-2013 równolegle z funkcją Dyrektora Działu Prawnego pełnił funkcję Członka Zarządu spółki DB Polska Acquisition Sp. z o.o. Od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Śląskiego Centrum Logistyki S.A. W kwietniu 2015 roku został powołany na stanowisko Członka Zarządu DB Port Szczecin.

Daniel Saar ukończył studia magisterskie na Politechnice Szczecińskiej
uzyskując w 2001 roku tytuł inżyniera. Do roku 2008 pracował na stanowisku inżyniera, starszego inżyniera oraz kierownika projektu w firmie Volker Wessel (Wielka Brytania). W 2009 roku przeszedł do firmy Herman Kirschner Poland, gdzie zajmował się koordynacją kosztową wielomilionowych projektów budowy autostrad. Pracę w Grupie Deutsche Bahn rozpoczął w 2010 roku na stanowisku Kierownika Projektu DB Port Szczecin, koordynując budowę nowego terminala kontenerowego na nabrzeżu Fińskim. Od 2011 roku pełni funkcję Dyrektora Departamentu Infrastruktury, Techniki i Zakupów w DB Port Szczecin. Równolegle jest członkiem Rady Nadzorczej spółki DOKER PORT Sp. z o.o. oraz członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Paweł Wac
Daniel Saar