WARSZAWA: 11:41 | LONDYN 09:41 | NEW YORK 04:41 | TOKIO 18:41

Pechowy Onkorejs

Dodano: 02 czerwiec 2015, 22:55

We wtorek 2 czerwca br., 12 uczestniczek Onkorejsu – kobiet, które wygrały walkę z rakiem –znalazły bezpieczne schronienie w porcie we Władysławowie po tym, jak dzień wcześniej jacht „Zjawa IV”, jakim odbywały rejs do Szwecji , znajdujący się ok. 65 Mm od brzegu zaczął nabierać wody. Nie pomogła pompa, która nie nadążała z usuwaniem wody, dlatego pok. 17-tej po południu kapitan jachtu zdecydowała wysłać sygnał May-day.
Jako pierwszy na miejscu pojawił się statek pomocniczy Lotosu Petrobaltic „Aphrodite”, znajdujący się najbliżej i pełniący służbę przy platformie wiertniczej. Z jego pokładu przeniesiono drugą pompę, przy pomocy której mechanik ze statku pomógł kobiecej załodze zahamować przeciek. Nieco wcześniej na miejscu zdarzenia pojawiły się śmigłowce morskich służb ratowniczych Polski i Szwecji. Na pokład „Aphrodite” ewakuowano wszystkie uczestniczki pechowego rejsu oraz trzyosobową załogę – także kobiecą, które zostały przewiezione do Władysławowa, a jacht na holu także dotarł bezpiecznie do portu.
Rzeczniczka prasowa ZHP Monika Kubacka poinformowała, że jacht przeszedł przed rejsem kapitalny remont i po odpowiednich kontrolach otrzymał wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz w kraju specjaliści ocenią, co było powodem przecieku i rozszczelnienia kadłuba.
Onkorejs rozpoczął się w minioną niedzielę w Gdyni z udziałem 12 kobiet w różnym wieku, które po traumatycznej walce z chorobą chciały pokazać, że mogą żyć normalnie i cieszyć się z życia na morzu. Teraz po naprawie jachtu chciałyby powtórzyć rejs, który pierwotnie planowały do Visby na Gotlandii, do Kalmaru i z powrotem do Gdyni…
Onkorejs

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-18

1 EUR - 4,5715 1 USD - 3,9471
1 CHF - 4,2611 1 GBP - 5,4158

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin