WARSZAWA: 05:53 | LONDYN 03:53 | NEW YORK 22:53 | TOKIO 12:53

PGE w maltańskich rękach?

Dodano: 23 sty 2015, 21:41

Wyniki przetargu na sprzedaż w ramach prywatyzacji spółki Port Gdański Eksploatacja S.A.- głównego operatora przeładunkowego na terenie gdańskiego portu – maltańskiej spółce Mariner Capital Limited miały być zatwierdzone przez piątkowe (23 bm.) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Zarządu Morskiego portu Gdańsk S.A. Jest ono najwyższym organem spółki i tylko ono może decydować o sprzedaży rejonu, który ma ponad 10-procentowy udział w ogólnych przeładunkach gdańskiego portu (kontenery, zboże, wyroby stalowe, węgiel) i działa na terenie ponad 90 hektarów. Jednak do chwili obecnej nie uzyskaliśmy potwierdzenia z biura prasowego głównego akcjonariusza gdańskiego portu, tj. Ministerstwa Skarbu Państwa, jakim rezultatem zakończyło się NWZA.
W przetargu wzięły udział cztery polskie firmy i konsorcja oraz wspomniana spółka Mariner Capital Limited z siedzibą na Malcie, należąca do Marin Hili Holdings, zajmująca się dotychczas inwestowaniem i zarządzaniem morskimi terminalami. Były to terminale: intermodalny w Wenecji oraz dwa kontenerowe w Rydze i Durres w Albanii. Przedstawiciele spółki zapowiadają spore inwestycje w nowoczesne technologie przeładunkowe, sprzętowe i składowe. Nie wiadomo jednak, czy nowy nabywca utrzyma dotychczasową strukturę organizacyjną PGE, czy też podzieli na mniejsze jednostki. Planuje między innymi  na tym terenie stworzyć bazę zaopatrzeniową dla przemysłu offshore. (ls)

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin