WARSZAWA: 00:16 | LONDYN 22:16 | NEW YORK 17:16 | TOKIO 07:16

Pierwsze bunkrowanie LNG w porcie Szczecin

Dodano: 05 lis 2020, 11:47

„Scheldt River”, pogłębiarka wykonująca prace na torze wodnym Świnoujście –Szczecin to pierwsza jednostka, która została zatankowana paliwem LNG w porcie Szczecin.
Operacja odbyła w technologii truck-to-ship. Statek przyjął paliwo na nabrzeżu Niemieckim ze specjalnych cystern kriogenicznych przystosowanych do bunkrowania jednostek pływających.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, wskazał w obu portach nabrzeża, które ze względu na swoje parametry oraz uwarunkowania techniczne dają możliwość przeprowadzenia operacji bunkrowania LNG od strony lądu bezpośrednio z autocysterny. Każdorazowo warunki bunkrowania powinny być ustalane przez dostawcę z ZMPSiŚ, jako podmiotem zarządzającym portem oraz Urzędem Morskim w Szczecinie, jako przedstawicielem administracji morskiej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w portach Szczecin i Świnoujście.

Nabrzeża w porcie Szczecin: Katowickie, Chorzowskie, Gliwickie, Wałbrzyskie, Bytomskie, Górnośląskie, Regalica, Fińskie, Czeskie, Słowackie, Niemieckie, Holenderskie, Belgijskie, Angielskie, Polskie, Węgierskie, Rumuńskie, Rosyjskie, Greckie (część północna).
Nabrzeża w porcie Świnoujście: Chemików, Górników, Hutników, Władysława IV, stanowisko promowe 1, 2, 3, 4 i 5.
Ostateczne potwierdzenie możliwości bunkrowania na wskazanych nabrzeżach i ustalonych warunkach, każdorazowo będzie weryfikowane na etapie oceny ryzyka poszczególnych lokalizacji.

Źródło: ZMPSiŚ SA

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin