WARSZAWA: 06:18 | LONDYN 04:18 | NEW YORK 23:18 | TOKIO 13:18

Pierwszy kontenerowiec klasy Megamax napędzany LNG „CMA CGM Jacques Saadé” zacumował w porcie w Hamburgu

Dodano: 09 lis 2020, 18:13

W niedzielę, 8 listopada w porcie w Hamburgu zacumował pierwszy kontenerowiec klasy Megamax napędzany LNG „Jacques Saadé”. Statek o długości 400 metrów i szerokości 61 metrów jest jednym z największych kontenerowców na świecie. Pojemność statku wynosi 23 000 TEU. Zbiornik paliwa może pomieścić 18 600 metrów sześciennych skroplonego gazu, co pozwala na pokonanie w obie strony szlaku między Azją a Europą Północną. Takie jednostki (będą następne) budowane są w chińskiej stoczni Shanghai Jiangnan Changxing Shipbuilding Co Ltd.
-„Jacques Saadé” jest symbolem naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i reprezentuje naszą pionierską rolę w żegludze w zakresie wykorzystania LNG. Tak więc pierwsze przybycie naszego nowego okrętu flagowego sprawia, że ​​jesteśmy niezmiernie dumni ”- powiedział Peter Wolf, dyrektor generalny CMA CGM Deutschland.

„CMA CGM Jacques Saadé” jest pierwszym z dziewięciu statków z tej serii, które będą stopniowo wchodzić do służby w nadchodzących latach. Następne osiem siostrzanych jednostek otrzyma nazwy symbolicznych miejsc Paryża, będą to: CMA CGM Champs-Elysées, CMA CGM Palais Royal, CMA CGM Louvre, CMA CGM Rivoli, CMA CGM Montmartre, CMA CGM Concorde, CMA CGM Trocadéro, CMA CGM Sorbon.
„Jacques Saadé” pływa z Tianjin Xingang w Chinach, a następnie zawija do Busan Korei Południowej, Ningbo, Szanghaju i Yantian w Chinach, Singapuru i Le Havre. Rejs powrotny rozpoczyna się w Le Havre i prowadzi przez Dunkierkę, Hamburg, Rotterdam, Southampton, Algeciras i Port Klang do Tianjin Xingang.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin