WARSZAWA: 12:32 | LONDYN 10:32 | NEW YORK 05:32 | TOKIO 19:32

Pierwszy z czterech wydłużanych w Gdańsku statków Finnlines powrócił na trasę

Dodano: 27 lis 2017, 21:30

Finnlines odebrało pierwszy ze statków, który przeszedł procedurę wydłużenia w gdańskiej stoczni. Proces ten jest elementem wielomilionowego procesu inwestycyjnego.
Przewoźnik realizuje modernizację czterech statków w ramach programu, którego celem jest zwiększenie efektywności energetycznej oraz redukcji emisji szkodliwych związków. Jego realizacja pochłonie w sumie 70 milionów euro.
Do operatora dotarła już pierwsza z czterech jednostek, która została poddana procedurze wydłużenia. To zbudowany w 2012 r. w Chinach Finntide. Do Gdańska została ona dostarczona 25 września 2017 r. W ramach prowadzonych tam prac statek został przecięty na pół, a następnie pomiędzy dwie jego części wstawiona została nowa, 30-metrowa sekcja. Dzięki temu zabiegowi do użytku oddanych zostało dodatkowych 1000 metrów linii ładunkowej. To oznacza wzrost pojemności o blisko 30 procent. W tej chwili Finntide ma 217 metrów długości i linię ładunkową wynoszącą 4213 metrów.
Taka zmiana pozwala nie tylko udostępnić dodatkową przestrzeń ładunkową. Umożliwia również ograniczenie poziomu emisji w przeliczeniu na jednostkę ładunkową.
„Finnlines kontynuuje inwestycje we flotę, by stać się firmą bardziej przyjazną środowisku i jeszcze bardziej dbającą o ideę zrównoważonego rozwoju” – powiedział Tom Pippingsköld z Finnlines.
Statek Finntide powrócił już na trasę Uusikaupunki/Turku–Travemünde, a za chwilę stocznię Remontowa opuści kolejna ze zmodernizowanych jednostek. Zgodnie z planem procedura obejmie w sumie cztery statki serii „Breeze”. Ale podpisany kontrakt zawiera opcję objęcia procedurą dwóch kolejnych jednostek.
Realizowany obecnie projekt ma być zgodnie z planem zrealizowany do maja 2018 r.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin