WARSZAWA: 00:04 | LONDYN 22:04 | NEW YORK 17:04 | TOKIO 07:04

Po 5 latach przerwy Polski Dzień Morza ponownie na Słowacji

Dodano: 06 cze 2016, 8:23

W dniu 2 czerwca pod patronatem Ambasady RP w Bratysławie odbyły się Polskie Dni Morza, w których uczestniczył także Port Gdańsk.
Na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej – organizatora wydarzenia, przybyły wszystkie trzy polskie porty, które miały okazję zaprezentować swój potencjał przed szeroką rzeszą przedstawicieli przemysłu słowackiego. W ciągu ostatnich 5 lat Polskie Dni Morza zwykle odbywały się na terytorium Czech. W tym roku powróciły na Słowację.
Wśród zaproszonych firm znalazły się m.in. huty żelaza, fabryki samochodów, producenci urządzeń elektronicznych, firmy logistyczne, izby przemysłowo-handlowe zrzeszające przedsiębiorców słowackich, ale także przedstawiciele mediów lokalnych poświęconych zagadnieniom transportu i logistyki.
Udział Portu Gdańsk w tegorocznych Dniach Morza, był okazją do zaprezentowania nie tylko działalności samego portu, ale także poszczególnych firm zlokalizowanych na terenach portowych, które na stałe współpracują ze stroną słowacką w zakresie dystrybucji towarów lub planują taką działalność poszerzyć o rynek słowacki.
Zgodnie ze strategią Portu Gdańsk, Słowacja pomimo dość niewielkiej powierzchni, wpisuje się na stałe do grona tych państw, które znajdują się w kręgu zainteresowania portu, w zakresie możliwości poszerzenia działalności tranzytowej Gdańska. Słowacja to bowiem niezwykle prężny rynek pod względem działalności produkcyjnej. Tymczasem Port Gdańsk z racji funkcjonujących tu nowoczesnych terminali, ale także swojej atrakcyjnej lokalizacji i szerokiej siatki połączeń żeglugowych, stanowi atrakcyjny węzeł logistyczny oferujący rozwiązania transportowe na poziomie nie odbiegającym od portów zachodnich. Podobne czasy przewozu i niższe koszty transportu via Gdańsk stanowić mogą atrakcyjną alternatywę logistyczną względem dotychczasowych rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorców słowackich.
Do atrakcyjności przewozów przez Port Gdańsk podczas Polskich Dni Morza na Słowacji przekonywał Łukasz Greinke – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
2
3

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin