WARSZAWA: 11:27 | LONDYN 09:27 | NEW YORK 04:27 | TOKIO 18:27

Początek roku szkolnego w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie

Dodano: 04 wrz 2017, 16:32

4 września uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie rozpoczęli nowy rok szkolny. Naukę rozpoczęło 755 uczniów, z których 180 to uczniowie klas pierwszych. Wśród uczniów klas pierwszych znalazło się 27 dziewcząt. Szkoła kształci w ciekawych i poszukiwanych na rynku pracy specjalnościach:
technik żeglugi śródlądowej
technik budowy jednostek pływających
technik nawigator morski
technik mechanik okrętowy
technik mechatronik
technik informatyk wojskowy
technik informatyk z elementami informatyki morskiej.
W rozpoczynającym się roku szkolnym, odpowiadając między innymi na zapotrzebowanie zgłaszane przez armatorów, szkoła rozpoczęła kształcenie w specjalności technik żeglugi śródlądowej. Biorąc pod uwagę wspierany przez rząd program rewitalizacji śródlądowych szlaków wodnych, którego jednym z podstawowych celów jest zwiększenie przewozów realizowanych transportem rzecznym, absolwenci tego kierunku z pewnością nie będą mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Na specjalistów żeglugi śródlądowej czekają także propozycje zatrudnienia w europejskich firmach armatorskich.
– Praca w żegludze śródlądowej to możliwość poznawania nowych miejsc, nawiązywania kontaktów z ciekawymi ludźmi, bo pracuje się w środowisku międzynarodowym i naprawdę dobrych zarobków – powiedział podczas inauguracji nowego kierunku kapitan żeglugi śródlądowej Jacek Trojanowski.

Również absolwenci innych klas po ukończeniu szkoły będą posiadali poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje. Absolwenci klas wojskowych mają szansę na pracę w różnego rodzaju służbach mundurowych (wojsko, policja, straż graniczna).
– Cieszę się, że tak wielu z was chodzi w mundurach. Zawsze mundury noście z dumą, jako szczególny rodzaj ubioru, pamiętając jednocześnie, że jest to także element tradycji – mówił podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego kpt. ż.w. Wiktor Czapp.

Po uroczystym rozpoczęciu roku uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas, by od jutra rozpocząć naukę w oficjalnie już rozpoczętym nowym roku szkolnym 2017/2018.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin