WARSZAWA: 04:31 | LONDYN 02:31 | NEW YORK 21:31 | TOKIO 11:31

Podpisano list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie nowych stopni wodnych

Dodano: 20 lis 2018, 9:16

W poniedziałek 19 listopada 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie w sprawie wypracowania wspólnych rozwiązań w zakresie energetyki wodnej i zasad współpracy pomiędzy wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących.
Wzięli w nim udział: Minister Marek Gróbarczyk, Wiceminister Anna Moskwa, Prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca oraz prezesi i wiceprezesi spółek energetycznych: ENEA S.A., ENERGA S.A., ENERGA Invest Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PGE Energia Odnawialna S.A., PKN Orlen SA i TAURON Polska Energia S.A.
Minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych.
– Jesteśmy na zaawansowanym etapie modernizacji polskich rzek – Wisły i Odry, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy, by przyszły rok zaowocował konkretną współpracą, dlatego spółki energetyczne są dla nas tak istotne. Cieszymy się, że możemy z Państwem podpisać list intencyjny, który pozwoli nam rozpocząć wspólne inwestycje – powiedział Minister Gróbarczyk.
List intencyjny nakreśla kierunki współpracy pomiędzy stronami m.in. w obszarze współfinansowania dokumentacji i budowy planowanych inwestycji oraz wymiany doświadczeń i wiedzy. Model współpracy pomiędzy stronami w tym szczegółowe zasady uczestnictwa w kosztach i korzyściach z realizacji stopni wodnych będą ustalane osobno dla każdego z nowych projektów.

MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin