WARSZAWA: 14:23 | LONDYN 12:23 | NEW YORK 07:23 | TOKIO 21:23

Poduszkowiec nowej generacji dla WOPR w Szczecinie

Dodano: 12 cze 2016, 20:44

Najnowocześniejszy poduszkowiec ratowniczy od czerwca będzie pływał po szczecińskich akwenach. Podczas tegorocznych Dni Morza uroczyście przekazano jednostkę służbom szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Poduszkowiec firmy Tecnotek został zakupiony przez Miasto w maju. Będzie służył do akcji ratunkowych na szczecińskich akwenach. Typ HOVERTEK 4p jest jedną z najbardziej nowoczesnych maszyn do akcji ratowniczych dostępnych na polskim rynku. Poduszkowiec wyposażony jest w opatentowany system, który umożliwia bardzo precyzyjne manewry jednostką.
Maszyna sprawnie porusza się po cienkim lodzie, krze, przez śryż, po terenach podmokłych, w wodzie i na lądzie. Pojazd unosi się do 30 cm nad wodą. Umożliwia to podjęcie osoby tonącej nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, które wykluczają interwencję śmigłowca. Poduszkowiec może zabrać 4 osoby i wyposażony jest w specjalne oświetlenie.
W ubiegłym roku poduszkowiec ratowniczy był testowany przez WOPR, straż pożarną, policję , straż miejską, straż graniczną i morską służbę poszukiwania i ratownictwa. Wszystkie służby wydały pozytywną opinię na temat funkcjonalności jednostki. Zapotrzebowanie na zakup sprzętu zgłosił WOPR. Koszt zakupu poduszkowca to 150 tys. zł. Fundusze na ten cel Miasto pozyskało od ubezpieczycieli, którzy przekazali całą kwotę w ramach środków prewencyjnych.
Podstawowe dane techniczne:
Poduszkowiec ratowniczy typ. HOVERTEK 4p.
-moc 65 KM
-prędkość 40 km/h na spokojnej wodzie.
-ładowność 4 osoby, maksymalnie 340 kg
-zasięg 96 km/1:42h
-typ powierzchni: woda słona i słodka, piasek, błoto, trawa, tereny podmokłe i zalewowe, lód, śnieg.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin