WARSZAWA: 12:14 | LONDYN 10:14 | NEW YORK 05:14 | TOKIO 19:14

Pokonywanie barier na wodzie. W Szczecinie trwa rekrutacja do nowej sekcji żeglarskiej

Dodano: 03 cze 2020, 21:03

Aktywny trening, nauka żeglarstwa, rehabilitacja, ale przede wszystkim pokonywanie własnych barier. To zalety nowej sekcji Centrum Żeglarskiego, skierowanej do osób z niepełnosprawnościami. Rekrutacja w jej szeregi potrwa do 15 czerwca, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej centrumzeglarskie.pl
Dzięki aktywnym treningom, członkowie sekcji niecodzienną rehabilitację ruchową prowadzoną na wodzie. O tym, kto będzie mógł przystąpić do takich zajęć zdecyduje specjalnie powołana komisja. Jej członkiem jest m.in. lekarz, neurochirurg Marek Lickendorf, który do 20 czerwca dokona ostatecznej weryfikacji osób, które wejdą do nowo powołanej sekcji.
Zajęcia prowadzone będą na jachtach Hansa 303, które są przystosowane dla żeglarzy z niepełnosprawnościami. Na takiej jednostce pływać mogą dwie osoby. Łodzie posiadają ciężki miecz dzięki czemu są niewywracalne. Jacht sterowany jest za pomocą joysticka, bom jest wysoko ustawiony, co wyklucza zagrożenie uderzeniem. Załoga nie zmienia siedzącej pozycji, a ster oraz wszystkie linki regulacji są w zasięgu rąk.  Na takich jachtach rywalizują uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy osób niepełnosprawnych.
– To będzie nowa forma rekonwalescencji intelektualnej i ruchowej dla osób z niepełnosprawnością, do tej pory niedostępna w zamkniętych salach ćwiczeń. Zamieniamy wózek na łódkę, przed którą nie ma żadnych barier architektonicznych. Poszerzamy swoje horyzonty, które nie tylko opierają się na tym, że idziemy do szkoły, do domu i do szpitala, ale mamy możliwość uczestniczyć w regatach żeglarskich we wszystkich portach świata – podkreśla neurochirurg dr n. med. Marek Lickendorf, opiekun nowo powstającej sekcji dla osób z niepełnosprawnością.
Zajęcia startują w lipcu. Projekt jest realizowany przez Centrum Żeglarskie i Fundację Anioły lubią Żywioły. Idea projektu zrodziła się na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala „Zdroje” i została zainicjowana przez dzieci tam hospitalizowane, ich rodziców i lekarzy.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin