WARSZAWA: 22:53 | LONDYN 20:53 | NEW YORK 15:53 | TOKIO 05:53

Politechnika Morska w Szczecinie rozpoczęła drugi nabór kandydatów na studia

Dodano: 25 lip 2023, 10:40

Zakończył się pierwszy nabór na Politechnikę Morską w Szczecinie. Przyjęto 920 kandydatów tj. o 10% więcej niż w roku ubiegłym. Wszystkie wydziały odnotowały wzrost liczby kandydatów. Największą popularnością cieszyły się: Nawigacja, Logistyka oraz Informatyka. Na ten ostatni kierunek przyjęto komplet studentów i nie będzie już dodatkowego naboru. Na pozostałe kierunki drugi nabór rozpoczął się 25 lipca.
Dwukrotny wzrost chętnych na studia odnotowały kierunki: Mechatronika, Inżynieria Przemysłowa i Morskie Elektrownie Wiatrowe.
Zainteresowaniem cieszą się również Geodezja i kartografia, Hydrografia oraz Transport – kierunek, który w rankingu uczelni „Perspektyw” zajął drugie miejsce.

– Cieszymy się, że nasze działania związane ze współpracą ze szkołami średnimi przynoszą już konkretne efekty – powiedziała Prorektor ds. Kształcenia dr inż. Agnieszka Deja.
Warto podkreślić, że uczelnia na bieżąco modyfikuje programy nauczania, aby jak najpełniej odpowiadać na zapotrzebowanie pracodawców i kształcić fachowców dla zmieniającej się i coraz bardziej nowoczesnej gospodarki morskiej.
Drugi nabór na szczecińską Politechnikę Morską właśnie się rozpoczął. Uczelnia dysponuje ostatnimi wolnymi miejscami na wszystkich kierunkach z wyjątkiem informatyki.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin