WARSZAWA: 23:18 | LONDYN 21:18 | NEW YORK 16:18 | TOKIO 06:18

Politechnika Morska w Szczecinie rozpoczęła rok akademicki (galeria zdjęć)

Dodano: 01 paź 2022, 15:41

Politechnika Morska w Szczecinie, po raz pierwszy pod nową nazwą – zainaugurowała nowy rok akademicki. Oficjalna uroczystość odbyła się 1 października na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Dzień wcześniej studenci i pracownicy uczelni na Cmentarzu Centralnym uczcili pamięć tych, którzy nie powrócili z morza.
Była to pierwsza inauguracja roku akademickiego z nowym statusem i sztandarem uczelni już nie jako Akademii Morskiej, ale Politechniki Morskiej. Naukę w murach szczecińskiej uczelni morskiej rozpocznie w tym roku 1050 studentów wśród których jest 230 studentów z okupowanej Ukrainy.
Uczelnia oferuje studentom nowe kierunki kształcenia, wśród których są między innymi: inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe oraz automatyka i robotyka. To odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy.
– Wykształcenie, które stąd wyniesiecie, da wam renomę i uznanie w Polsce i na świecie. Szybko przekonacie się, że wasza praca oraz doświadczenie, które zdobędziecie podczas praktyk i staży, przełoży się na wymierne korzyści i satysfakcję z życia zawodowego- mówił rektor Politechniki Morskiej, prof. Wojciech Ślączka.
Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki odczytał list skierowany do studentów i pracowników uczelni przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wojewoda zwrócił uwagę na ogromne tradycje szkolnictwa morskiego w Szczecinie.
– Dzisiaj wchodzicie do uczelni z wielką tradycją. Uczelni, która się rozwija, która z akademii stała się Politechniką Morską i za kilka lat to wy będziecie tworzyć Polskę morską. Tego wam serdecznie życzę – powiedział Zbigniew Bogucki.
Podczas inauguracji zasłużonym pracownikom wręczono odznaczenia resortowe. Listy gratulacyjne otrzymali również studenci.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-11-29

1 EUR - 4,6813 1 USD - 4,5164
1 CHF - 4,7449 1 GBP - 5,4141

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin