WARSZAWA: 21:19 | LONDYN 19:19 | NEW YORK 14:19 | TOKIO 04:19

Politechnika Morska w Szczecinie z nowymi możliwościami. Nowoczesne laboratorium otwarto na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu

Dodano: 10 maj 2023, 18:29

Na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie uroczyście otwarto Laboratorium Automatyzacji Procesów Magazynowych.
Nowe laboratorium wyposażone jest w system VIPAC SMALLS SORT, który na podstawie odczytu danych z kodu kreskowego przesyłek umożliwia ich sprawne sortowanie.
Uzupełnieniem systemu są dedykowane stanowiska komputerowe. Takich stanowisk do nauki dla studentów będzie osiem.
Politechnika Morska w Szczecinie jest obecnie jedyną uczelnią w Polsce i jedną z nielicznych w Europie, posiadającą tak zaawansowany system magazynowy, który będzie wykorzystywany do kształcenia przyszłych transportowców i logistyków.
– Podobne sortery będą pracować w placówkach Poczty Polskiej – powiedział podczas otwarcia laboratorium Michał Żuchora, prezes firmy VITRONIC Machine Vision Polska, która jest producentem systemu.
– Staramy się, aby praktycznie każdy nasz student w którymś momencie mógł przejść przez tego typu laboratoria – powiedział dziekan WIET, dr hab. prof. PM Stanisław Iwan. Projekt udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa.
W tym roku Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Jednostkę powołano na podstawie zarządzenia Ministra Infrastruktury w lipcu 2002 roku. Pierwsi absolwenci odebrali dyplomy w roku akademickim 2004/2005.
Wydział kształci specjalistów w dziedzinie transportu i zarządzania procesami logistycznymi przede wszystkim w portach i żegludze, ale znaczna część absolwentów z powodzeniem znajduje zatrudnienie w firmach transportowych i logistycznych związanych z transportem lądowym.

sorter

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin