WARSZAWA: 00:31 | LONDYN 22:31 | NEW YORK 17:31 | TOKIO 07:31

Polska Żegluga Bałtycka nowym partnerem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego

Dodano: 28 lis 2017, 14:12

Polska Żegluga Bałtycka S.A. dołączyła do Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego. Spółka została powołana do życia 31 stycznia 1976 roku, jako państwowe wielozakładowe przedsiębiorstwo morskie, które miało zajmować się przewozami pasażersko – turystycznymi na morzu, usługami hotelowo – gastronomicznymi, turystycznymi i rozrywkowymi, morską, przybrzeżną i śródlądową żeglugą towarową, przeładunkami w małych portach morskich w Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Łebie, obsługą agencyjną przedstawionych powyżej zadań, a także działalnością budowlaną i remontową.
Stosownie do różnorodności zakresu prac, utworzono w przedsiębiorstwie zakłady produkcyjne i usługowe.
Obecnie Polska Żegluga Bałtycka SA w Kołobrzegu, polski operator promowy, występujący pod marką POLFERRIES, eksploatuje cztery promy operujące na liniach:
– m/f „Wawel” na linii Gdańsk – Nynäshamn (Szwecja),
– m/f „Cracovia”, m/f „Mazovia” i m/v „Baltivia” na linii Świnoujście – Ystad, a w połączeniu z przeprawą przez most Oresund połączenie Świnoujście – Kopenhaga przez Ystad.

Polska Żegluga Bałtycka SA dysponuje własnymi Morskimi Biurami Podróży w Warszawie i Szczecinie. Oferują one nie tylko bilety promowe Polferries, lecz także bilety innych przewoźników promowych. Firma współpracuje z wieloma europejskimi biurami podróży, szczególnie z krajów skandynawskich.
Promy Polferries oferują bezpieczną i wygodną żeglugę, tradycyjną dobrą kuchnię, możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów, a to wszystko przy wspaniałej atmosferze stworzonej przez profesjonalną i kompetentną obsługę.
W dniu 17 maja 2004 r. w XIV Edycji Konkursu Na Najlepsze Produkty i Usługi, Polska Żegluga Bałtycka SA otrzymała prestiżowe wyróżnienie – Polskie Godło Promocyjne „TERAZ POLSKA” w kategorii „promowe przewozy pasażerskie i ładunkowe”.
Dzisiaj promy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. obsługujące połączenia ze Skandynawią są jednostkami nowoczesnymi, bezpiecznymi i cenionymi przez klientów pasażerskich i ładunkowych.