WARSZAWA: 18:18 | LONDYN 16:18 | NEW YORK 11:18 | TOKIO 01:18

Porty w Szczecinie i Świnoujściu: wrześniowy wzrost przeładunków

Dodano: 20 paź 2020, 8:31

Wrzesień okazał się dobrym miesiącem w portach Szczecin i Świnoujście. W porównaniu do ubiegłego roku, przeładunki wzrosły o prawie 8%.
Największy wzrost, aż o 46,4% odnotowano w przeładunkach rudy. Obroty tego surowca osiągnęły poziom 71,6 tys. ton. O 30% wzrosły przeładunki węgla, a o 26,8% obroty paliw. Nieznacznie – o 3,6% wyższe były przeładunki drobnicy.
We wrześniu spadły natomiast przeładunki zboża o 33,3%, kontenerów o 4,7% i innych masowych o 1,4%.

W porównaniu do ubiegłego roku, po trzech kwartałach br. porty w Szczecinie i Świnoujściu notują spadek przeładunków o 6%.
Warto podkreślić, że mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej ciągłość dostaw towarów nie została zagrożona, a wszystkie najważniejsze inwestycje w obu portach przebiegają bez zakłóceń.
Półmetek minęła rozbudowa i przystosowanie do obsługi transportu intermodalnego Terminalu Promowego w Świnoujściu, trwa także proces wyłaniania operatora Głębokowodnego Terminala Kontenerowego.
Wspólnie z partnerami porty realizują program inwestycyjny o wartości przekraczającej 1,5 mld euro służący poprawie oferty portów, a w konsekwencji pozyskaniu dodatkowych kontrahentów i ładunków.
Wprowadzone przez ZMPSiŚ SA procedury bezpieczeństwa zapobiegły niebezpieczeństwu pojawienia się koronawirusa wśród pracowników i przypływających załóg statków.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin