WARSZAWA: 03:04 | LONDYN 01:04 | NEW YORK 20:04 | TOKIO 10:04

Prestiżowa nagroda dla Fjord Line. Stavangerfjord i Bergensfjord znów docenione

Dodano: 04 lis 2015, 9:32

Przedstawiciele Fjord Line odebrali w ubiegłym tygodniu prestiżową nagrodę. Firma otrzymała Skål International Sustainable Tourism Award za stawiane na przyjazne środowisku rozwiązania.
Norweski przewoźnik ma na swoim koncie już wiele innych wyróżnień, poprzez które doceniono jego starania na rzecz rozwoju zrównoważonego transportu. Gremium, które przyznało właśnie zaszczytny laur armatorowi, wzięło pod uwagę m.in. fakt, że Fjord Line dysponuje promami, które należą do najbardziej ekologicznych na świecie – chodzi o jednostki Stavangerfjord i Bergensfjord, które napędzane są paliwem LNG.
„Promy te wyznaczyły zupełnie nowy standard dla transportu towarów oraz pasażerów, redukując emisję CO2 poprzez zastosowanie zielonego paliwa przyszłości. LNG to innowacyjna i znakomita inwestycja w alternatywną zieloną energię” – wyjaśnili przedstawiciele jury.
Wykorzystanie paliwa LNG, którym napędzane są dwie jednostki będące wizytówką norweskiego armatora, pozwala na eliminację związków siarki oraz ograniczenie emisji innych szkodliwych dla środowiska związków – NOx o 92 procent i cząstek stałych o 98 procent.
Promy Stavangerfjord i Bergensfjord obsługują połączenia pomiędzy Norwegią i Danią. Zostały zbudowane w Stoczni Gdańskiej. Mogą zabrać na pokład 1500 pasażerów oraz 600 pojazdów osobowych. Oba statki mają na swoim koncie mnóstwo nagród – Bergensfjord został wybrany podczas ubiegłorocznych targów Danish Maritime statkiem roku w Danii, a Stavangerfjord otrzymał Shippax Award – nazywaną Oskarem branży morskiej. Rezerwacji na przeprawę statkami należącymi do Fjord Line dokonywać można poprzez system rezerwacyjny PromySkat.
7ad7f11d190c995ba540f7eeb4073ef6_M
Źródło; PromySkat