WARSZAWA: 03:28 | LONDYN 01:28 | NEW YORK 20:28 | TOKIO 10:28

Prezydent podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Dodano: 04 kw. 2017, 21:31

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Celem ustawy jest usprawnienie przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
Zasady realizacji
Ustawa określa zasady przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji, w tym m.in.:
• postępowanie poprzedzające wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej,
• tryb i organ właściwy do wydania tej decyzji,
• niezbędne elementy takiej decyzji i dalszą procedurę odwoławczą,
• skutki wydanej decyzji w odniesieniu do innych organów administracji publicznej czy też państwowych jednostek organizacyjnych, a także podmiotów prawa cywilnego dysponujących prawami do nieruchomości, które zostaną objęte decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej.
Swobodna żegluga i bezpieczeństwo
Inwestycja umożliwi swobodną i całoroczną żeglugę statków morskich wszystkich bander do portu w Elblągu i pozostałych portów Zalewu Wiślanego. Budowa kanału będzie realizowana przede wszystkim ze względu na interes publiczny, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa państwa.
Ustawa wprowadza ułatwienia i szczególne rozwiązania prawne, których celem jest skrócenie rzeczywistego czasu trwania postępowań administracyjnych, które muszą zostać przeprowadzone przed przystąpieniem do budowy nowej drogi wodnej.
Dokument wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-06-29

1 EUR - 4,6809 1 USD - 4,4533
1 CHF - 4,6611 1 GBP - 5,4215

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin