WARSZAWA: 03:26 | LONDYN 01:26 | NEW YORK 20:26 | TOKIO 10:26

Przerwane podróże – podejrzane dokumenty

Dodano: 30 maj 2016, 23:46

Cudzoziemiec z podrobionym i Polak z cudzym prawem jazdy – takie dokumenty okazali do kontroli drogowej funkcjonariuszom Straży Granicznej w Świnoujściu jadący samochodami na prom do Szwecji.
Podczas kontroli drogowej pojazdów na wyjazd promem ze Świnoujścia do Szwecji 25 maja funkcjonariusze Straży Granicznej zakwestionowali u 29-letniego obywatela Rumunii bułgarskie prawo jazdy. Po dokładnej analizie dokumentu stwierdzono, że jest on podrobiony na wzór oryginalnego. Dodatkowo strażnicy graniczni ustalili, że pieczęć diagnosty w posiadanym przez tego cudzoziemca polskim dowodzie rejestracyjnym została przerobiona, a samochód nie był poddany okresowemu badaniu technicznemu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyznę wraz z dokumentami zatrzymano i przekazano Policji.
36-letni mieszkaniec Kołobrzegu zamierzał natomiast w piątek wyjechać samochodem ze Świnoujścia do Szwecji na cudze nazwisko. Podczas kontroli drogowej okazał funkcjonariuszom Straży Granicznej prawo jazdy swojego kuzyna. Po przewiezieniu do Placówki SG w Świnoujściu mężczyzna powiedział, że tak postąpił, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i osadzony w Placówce SG. W sobotę śledczy przedstawili 36-latkowi zarzut posługiwania się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Mężczyzna skorzystał z dobrowolnego poddania się karze 2 tys. zł, po czym został zwolniony.
Źródło: MOSG

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin