WARSZAWA: 19:17 | LONDYN 17:17 | NEW YORK 12:17 | TOKIO 02:17

Rok 2020 w Centrum Żeglarskim

Dodano: 04 sty 2021, 13:52

Nikt z nas nie podejrzewał, że rok 2020 tak namiesza w naszych planach. Pora podsumować ten wyjątkowo zmienny czas w pracy Centrum Żeglarskiego.
Wygląda na to, że nie tylko sezon żeglarski był nietypowy, przerwa jesienno-zimowa też jest inna niż dotychczasowe. Tej zimy wszystko wygląda inaczej. Samotne i ciche prace bosmańskie, spotkania wyłącznie z podopiecznymi na treningach w sali sportowej pod ścisłym nadzorem i brak możliwości organizacji wspólnych wyjazdów – to właśnie teraz dzieje się w Centrum Żeglarskim.

Krótki i intensywny sezon

W tym roku sezon żeglarski był dużo krótszy, a tym samym intensywniejszy. Przez 4 miesiące na przystani Centrum Żeglarskiego odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń m.in. Regaty Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13, Oderman Cup, wyścigi modeli sterowanych radiem oraz Regaty Szczecin Fair Play w klasie FINN, a także Polska Ekstraklasa Żeglarska i Polish Match Tour.
Mimo pandemii w ramach swojej działalności Centrum Żeglarskie cały czas prowadziło szkolenia i zajęcia. Stałe w 15 sekcjach: regatowych tj. klasa Optimist, Laser, 29er, Windsurfing oraz rekreacyjnych żeglarstwa morskiego, turystycznej i kajakowej. Były także półkolonie, które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo w tym krótkim czasie udało się wypłynąć w 11 rejsów, wyszkolić kilkuset sterników motorowodnych oraz żeglarzy jachtowych.

Żeglarstwo na wagę złota

2020 rok przyniósł do Centrum Żeglarskiego wiele wyróżnień i nagród. Podopieczni sekcji żeglarskich wielokrotnie stawali na „pudle” i rozsławiali Szczecin na ogólnopolskich i międzynarodowych regatach. Na wyróżnienie zasługuje młody i bardzo zdolny windsurfer Jakub Guźlecki, który zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, a na Mistrzostwach Bazy Mrągowo uplasował się na pierwszej pozycji w swojej klasie. Regaty Pamięci Leszka Pawlika zakończył zaś na 3 miejscu w klasyfikacji Open, zajmując tym samym pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Dobrymi wynikami mogą pochwalić się także wychowankowie sekcji regatowej Optimist – Jakub Podgórny, Magdalena Luśnia, Filip Miler czy Lena Kaczmarek. W tym sezonie na podium stanęła również zawodniczka sekcji Laser – Wanda Szylińska.

Zmieniamy w Centrum Żeglarskim

W przyszłym sezonie przystań Centrum Żeglarskiego nieco zmieni swój wygląd. Miłośnicy wiatru i wody będą mogli zarzucić cumę przy nowo wyremontowanych pomostach. Zmieni się również przestrzeń wokół schroniska młodzieżowego, a przy hangarach, w miejscu starych pomieszczeń, już pojawiły się nowe kontenery. Wszystkie inwestycje mają w przyszłym roku ułatwić korzystanie z przystani.

Czekamy na wielkie regaty

Rok zapowiada się bardzo pracowicie. Szczecin będzie gospodarzem finału wielkich regat the Tall Ships Races 2021. Już wkrótce rozpocznie się nabór chętnych do współtworzenia tego wydarzenia, czyli oficerów łącznikowych i członków Reprezentacji Szczecina. Z pewnością warto skorzystać z możliwości przeżycia wyjątkowej przygody i dołączania do grupy uczestników regat. Oficjalny nabór zostanie ogłoszony na stronach internatowych www.centrumzegarskie.pl oraz www.tallships.szczecin.eu

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin