WARSZAWA: 05:43 | LONDYN 03:43 | NEW YORK 22:43 | TOKIO 12:43

Rosja i Japonia planują uruchomić stałe połączenie promowe pomiędzy Sachalinem a Hokkaido

Dodano: 28 sie 2018, 22:25

Jest szansa, że już wkrótce pojawi się stałe połączenie promowe pomiędzy Rosją a Japonią. Statek miałby kursować regularnie pomiędzy obwodem sachalińskim a japońską wyspą Hokkaido.
Uruchomienie kursującego regularnie promu pomiędzy należącym do Rosji Sachalinem a drugą co do wielkości wyspą w Japonii było przedmiotem dyskusji pomiędzy przedstawicielami władz reprezentującymi oba regiony. W trakcie odbywającego się w Japonii dwustronnego spotkania podpisane zostało porozumienie, które przybliża realizację tego projektu.
Zgodnie z ustaleniami, prom miałby kursować pomiędzy położonym nad zatoką Aniwa rosyjskim portem Korsakow a Wakkanai na wyspie Hokkaido, będącym najbardziej wysuniętym na północ miastem Japonii. Obecnie linia ta funkcjonuje głównie w trakcie sezonu letniego. Uruchomienie regularnego promu miałoby stanowić podkreślenie silnych więzi pomiędzy dwoma partnerskimi miastami i pomóc w dalszym wzmocnieniu ich współpracy.
„Strony rosyjska oraz japońska wymieniły się stanowiskami oraz przedyskutowały kwestie dotyczące dalszej współpracy miast partnerskich. Wzmocnienie oraz rozszerzenie partnerstwa ekonomicznego uznajemy za kluczowy element dalszego rozwoju relacji japońsko-rosyjskich” – powiedział Siergiej Sadownikow, minister odpowiedzialny za infrastrukturę w regionie.
W przyszłym roku sezonowe połączenie promowe pomiędzy portami Korsakow a Wakkanai obchodzić będzie 20. rocznicę istnienia. Ustanowienie stałego połączenia ma przyczynić się do rozwoju ruchu turystycznego, a także stanowić ułatwienie dla podróży biznesowych. Od 2016 r. linia ta obsługiwana jest przez rosyjską firmę Sakhalin Shipping Company (SASCO), która przewozi pasażerów oraz ładunki cargo. Wcześniej, od 1999 r., na linii kursował japoński armator.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin