WARSZAWA: 00:15 | LONDYN 22:15 | NEW YORK 17:15 | TOKIO 07:15

Safety Forum Szczecin 2016

Dodano: 17 paź 2016, 15:15

Przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA byli jednymi z prelegentów Safety Forum Szczecin 2016, konferencji poświęconej prezentacji i dedykowanych planom, wyposażenia, technologiom i rozwiązaniom związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP) oraz dronami morskimi wykorzystywanymi na rzecz obronności i do ochrony obiektów strategicznych.
Celem konferencji było promowanie roli Bezzałogowych Statków Powietrznych w wymiarze nie tylko stricte wojennym, ale także w odniesieniu do różnorodnych zadań, związanych z ochroną obiektów strategicznych w czasie pokoju, konfliktu asymetrycznego czy wreszcie tzw. wojny hybrydowej i wykorzystaniem BSP przez powstające struktury Obrony Terytorialnej.
Konferencję swoim patronatem objął minister Paweł Soloch szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, a także Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach.
Tematyka drugiej edycji Safety Forum Szczecin 2016 obejmowała m.in. prezentację rozwoju technologii BSP i dronów morskich, planów ich wykorzystania w Siłach Zbrojnych oraz możliwości polskiego przemysłu i jego zagranicznych kooperantów w realizowaniu prac serwisowych, modernizacji oraz ich budowy na potrzeby państwa polskiego.
Pomorze Zachodnie, Szczecin, z racji swojego położenia i silnej obecności sojuszniczych i narodowych struktur bezpieczeństwa, a także infrastruktury krytycznej, jest naturalnym miejscem na centrum dyskusji i dialogu o bezpieczeństwie w wymiarze regionalnym i międzynarodowym.
Szczecin ma swoją markę w środowiskach wojskowych Europy. Jest rozpoznawalny przez wielu specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem, a dzięki obecności Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, który jest jedyną tego typu strukturą NATO (o charakterze operacyjnym) w krajach Europy Wschodniej i jedną z ważniejszych w skali całego Sojuszu.
W wydarzeniu brali udział m.in. najwyżsi rangą przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Inspektoratu Uzbrojenia, Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Skarbu Państwa, Kancelarii Prezydenta RP, Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ.
safety2016a_595_314
Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.