WARSZAWA: 13:49 | LONDYN 11:49 | NEW YORK 06:49 | TOKIO 20:49

Sieć offshore powstaje w Zachodniopomorskiem

Dodano: 12 maj 2016, 23:32

Szczecin stanie się wkrótce miejscem, gdzie spotkają się przedstawiciele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, producentów i instytucji związanych z obszarem offshore. Konferencja Pomeranian Offshore Networking Platform kreować będzie nowe kontakty i możliwości współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej.
Bilfinger Mars Offshore jako inicjator wydarzenia zaprosił do współpracy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Wspólnie organizatorzy przygotowują Pomeranian Offshore Networking Platform (PONP) – konferencję, której celem jest zaprezentowanie podmiotów działających w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, stworzenie sieci współpracy oraz pozyskanie dla regionu kolejnych inwestorów tej branży. Jak mówią organizatorzy “Chcemy umożliwić nawiązanie kontaktów polskim i zagranicznym podmiotom działającym w branży wiatrowej i inspirować ich do wspólnych działań, które przyczynią się do rozwoju OZE w Europie”.
Organizowanie tego typu wydarzenia w naszym województwie, w Szczecinie jest całkowicie uzasadnione. To właśnie w Zachodniopomorskiem istnieją doskonałe warunki do rozwoju farm wiatrowych i wytwarzania energii z OZE – region jest w kraju liderem pod względem zainstalowanej mocy pochodzącej z energii wiatrowej. Tutaj mają już swoją siedzibę firmy związanej z tą branżą – m.in. KK Wind Solutions, Vestas czy Jupiter.
Tegoroczny, pierwszy PONP odbędzie się 30-31 maja. Pierwszego dnia zaprezentowane zostaną firmy działające w obszarze energetyki wiatrowej. Ich przedstawiciele zapoznają uczestników i gości z kierunkami rozwoju tej branży w Europie. Część popołudniowa to spotkania B2B. Atrakcyjna formuła spotkań B2B w typowo biznesowej konwencji daje możliwość bezpośrednich rozmów oraz nawiązania współpracy pomiędzy poszczególnymi firmami. Drugiego dnia uczestnicy PONP zwiedzać będą przedsiębiorstwa, które swoją działalność offshore’ową prowadzą w Szczecinie – KK Wind Solutions oraz Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim.
PONP ma być spotkaniem cyklicznym organizowanym dwa razy w roku z innymi, zmieniającymi się partnerami-współorganizatorami. W tym roku to Offshore Energy DK, Scandinavian-Polish Chamber of Commerce (SPCC) oraz BIC Electric. To właśnie SPCC jest pomysłodawcą organizacji spotkań B2B wspólnie z duńskim partnerem – Offshore Energy DK, co wzbogaca program wydarzenia, nadaje mu biznesowy charakter
i umożliwia budowanie sieci kontaktów. Część B2B jest organizowana w ramach projektu Baltic Sea Offshore Wind Cluster Development (BSOW) finansowanego ze środków unijnych, którego celem jest wzmocnienie współpracy tej branży w rejonie Morza Bałtyckiego.
Rejestracja i szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie: www.ponp.pl
baner_do_stopki z www