WARSZAWA: 12:32 | LONDYN 10:32 | NEW YORK 05:32 | TOKIO 19:32

Skroplony gaz ziemny w porcie w Goeteborgu

Dodano: 30 paź 2017, 7:29

W piątek 27 października w porcie w Goeteborgu odbyło się pierwsze bunkrowanie statku paliwem LNG przeprowadzone podczas załadunku. Wcześniej takie operacje odbywały się oddzielnie. Bunkrowanie jednostek paliwem LNG staje się w Goeteborgu coraz bardziej powszechne. Gaz jest dystrybuowany przez nowoczesną, zbudowaną w bieżącym roku jednostkę Coralius. Dostawcą surowca jest firma Skangas, a zgodnie z wcześniejszymi założeniami, Coralius ma obsługiwać także inne porty skandynawskie. Warto przypomnieć, że w budowę tej bardzo nowoczesnej jednostki zaangażowana była polska stocznia Marine Projects z Gdańska.
Dyrektywa Unii Europejskiej wskazuje, że do roku 2025 we wszystkich głównych szwedzkich portach (Luleå, Göteborg, Sztokholm, Kopenhaga / Malmö i Trelleborg) powinna być możliwość bunkrowania statków paliwem LNG. Port w Göteborgu, jako jedyny szwedzki port już dziś jest w pełni przygotowany do realizacji tego założenia. Trwają dalsze prace, których celem jest stworzenie możliwości bunkrowania jednostek paliwem LNG nie ze statku, jak to ma miejsce obecnie, lecz z lądu za pośrednictwem stałego rurociągu.

Fot. Wikipedia

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-30

1 EUR - 4,7160 1 USD - 4,3258
1 CHF - 4,7054 1 GBP - 5,3609

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin