WARSZAWA: 00:48 | LONDYN 22:48 | NEW YORK 17:48 | TOKIO 07:48

Statek dla Disneya czyli kaczor Donald i myszka Miki na morzu

Dodano: 21 paź 2022, 10:53

Prawdopodobnie amerykański koncern Disneya jest zainteresowany zakupem budowanego w zbankrutowanej stoczni należącej do grupy MV Werften wycieczkowca „Global Dream”. Zgodnie z pierwotnymi założeniami statek miał mieć 340 metrów długości i móc zabrać na pokład 9 500 pasażerów i 2000 członków załogi.
Obecnie wycieczkowiec jest gotowy w 75% choć, jeśli Disney byłby zainteresowany zakupem jednostki to prawdopodobnie chciałby wprowadzić spore zmiany w niektórych elementach tak, aby pasowała do wizerunku medialnego koncernu. W niemieckich mediach pojawiła się informacja, że Disney chciałby eksploatować „Global Dream” na rynku azjatyckim, a dokończeniem statku miałaby się zająć znana z budowy luksusowych wycieczkowców niemiecka stocznia Meyer Werft.
Spółką zależną od The Walt Disney Company jest linia żeglugowa Disney Cruise Line, która posiada obecnie pięć jednostek: Disney Magic , Disney Wonder , Disney Dream , Disney Fantasy i Disney Wish. Wkrótce do floty mają dołączyć kolejne dwa statki. Koncern zapowiada, że nastąpi to w roku 2024 i 2025.
The Walt Disney Company to największa na świecie korporacja mediowa założona w roku 1923 przez braci Walta i Roya Disneyów.
Disney jest właścicielem i operatorem sieci transmisji telewizyjnej ABC, sieci telewizji kablowych, takich jak Disney Channel, ESPN i ABC Family. Firma jest również właścicielem i posiadaczem licencji ma 14 parków rozrywki na całym świecie.