WARSZAWA: 04:11 | LONDYN 02:11 | NEW YORK 21:11 | TOKIO 11:11

Statek STENA VINGA na Linii promowej Gdynia-Karlskrona

Dodano: 20 sty 2020, 22:25

Na linię promową Stena Line łączącą Gdynię i Karlskronę (południowa Szwecja), zawita niedługo jednostka o nazwie Stena Vinga. Będzie przewozić ciężarówki i towary przez Bałtyk przez 2 tygodnie na przełomie stycznia i lutego.
Stena Vinga na linii Gdynia-Karlskrona
Świętującą w tym roku 25-lecie linię promową Gdynia-Karlskrona obsługują obecnie trzy jednostki. Dwie z nich to bliźniacze statki o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit. Kolejny statek na linii, Stena Baltica, również zabiera pasażerów i samochody osobowe, lecz jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.
Od poniedziałku 20 stycznia 2020 przez dwa tygodnie klienci frachtowi Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona będą mogli skorzystać z usług Stena Vinga. Wybudowana w 2005 roku jednostka wspomoże flotę Stena Line na tej trasie podczas zaplanowanego postoju Stena Vision w stoczni. Przegląd techniczny Stena Vision potrwa do 2 lutego. W tym czasie zaplanowano łącznie 23 rejsy Stena Vinga. Statek będzie zabierał wyłącznie fracht (czyli ciężarówki, naczepy itp.). Pasażerowie będą mogli pokonać Bałtyk korzystając z dwóch innych statków na tej linii, czyli Stena Spirit oraz Stena Baltica.

Dane statku Stena Vinga
Typ statku ro-pax
Rok budowy 2005
Długość 130 m
Szerokość 23 m
Pojemność frachtowa 1500 m

Źródło: Stena Line

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin