WARSZAWA: 20:47 | LONDYN 18:47 | NEW YORK 13:47 | TOKIO 03:47

Statek wycieczkowy „Costa Toscana” opuścił suchy dok stoczni Meyer Turku

Dodano: 18 sty 2021, 10:20

-Wypłynięcie na wodę jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem dla nas, stoczniowców, ponieważ statek w końcu znalazł się w swoim naturalnym środowisku. Jest to również początek ostatniego etapu budowy, wszystkie ekscytujące kolory, miejsca i funkcje zaczną przybierać ostateczną formę. Teraz rozpoczną się prace przy nabrzeżu, a jesienią „Costa Toscana” zostanie przekazana armatorowi- mówi CEO Meyer Turku, Tim Meyer.
Już widać, że „Costa Toscana” będzie bardzo pięknym statkiem. Prezes Tim Meyer jest przekonany, że pasażerowie będą bardzo zadowoleni z rejsów na jej pokładzie.

-Na początku roku i przy tej wyjątkowej okazji chcę patrzeć w przyszłość: wierzę, że „Costa Toscana” wejdzie do służby w świecie, w którym pasażerowie ponownie będą mogli w pełni cieszyć się cudami mórz i korzystać z atrakcji statku podczas rejsów – powiedział Tim Meyer.
-Wychodząc poza pandemię, skupiamy się na dokończeniu transformacji naszej floty. Oprócz technologii LNG opracowujemy inne innowacyjne rozwiązania, takie jak zasilanie z lądu, ponieważ nadal pracujemy nad osiągnięciem zerowej emisji zanieczyszczeń przez nasze jednostki- wyjaśnia dyrektor handlowy Costa Cruises Mario Zanetti.

„Costa Toscana” to siostrzany statek „Costa Smeralda”, który stocznia w Turku dostarczyła armatorowi w 2019 roku. Jak na jej imię przystało, zaprezentuje gościom to, co najlepsze w słynnym regionie Włoch, oferując przysmaki, jedzenie, wino i relaks na pokładzie.
„Costa Toscana” jest zasilana skroplonym gazem ziemnym (LNG) i została zaprojektowana zgodnie z koncepcją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowanie LNG wyeliminuje emisję dwutlenku siarki, znacząco obniży także emisję tlenków azotu do atmosfery. Statek posiada inteligentny system efektywności energetycznej.
Widać wyraźnie, że oprócz najwyższego komfortu pasażerów, priorytetem dla projektantów nowego statku dla Costa Cruises były kwestie związane z ochroną środowiska. Wszystko wskazuje na to, że zagadnienia udało się doskonale pogodzić.
Na pokładzie „Costa Toscana” znajdzie się 2663 kabin. Jednorazowo jednostka o długości 337 metrów zabierze na pokład 6730 pasażerów i 1646 członków załogi. Statek będzie pływał pod banderą włoską.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin