WARSZAWA: 13:53 | LONDYN 11:53 | NEW YORK 06:53 | TOKIO 20:53

Sukces połączeń Brittany Ferries pomiędzy Francją a Irlandią

Dodano: 29 lis 2017, 7:35

Brittany Ferries nie kryje zadowolenia z wyników sezonowego połączenia, oferowanego pomiędzy Irlandią a Francją. Armator poinformował, że był to dla niego kolejny sezon wzrostów na tej trasie.
Francuski armator zakończył już sezon rejsów do Irlandii. Przyszedł więc czas podsumowań, a te prezentują się wyjątkowo zachęcająco. Po ubiegłorocznym, wynoszącym 3 procent wzroście liczby podróżnych, którzy skorzystali z przeprawy na trasie pomiędzy Cork a Roscoff, w tym roku armator mógł się cieszyć z jeszcze lepszego wyniku. W stosunku do ubiegłego sezonu liczba pasażerów na tej trasie wzrosła o kolejne 4 procent. W czasie całego tegorocznego sezonu armator przewiózł na tej linii 87 tysięcy pasażerów. Tylko w czasie dwóch ostatnich rejsów przewieziono na niej 4100 pasażerów oraz 1157 pojazdów osobowych.
Armator zwrócił uwagę, że liczba podróżnych z Irlandii, którzy wybierają się promem do Francji, pozostaje na stałym, wysokim poziomie. Ale przewoźnik równie mocno cieszy się ze wzrostu liczby pasażerów z Francji, którzy wybierają prom jako środek transportu do Irlandii. W 2017 r. przewieziono 45 tysięcy francuskich pasażerów, którzy stanowili ponad 50 procent wszystkich osób przewiezionych na trasie Cork-Roscoff.
„Rok 2017 okazał się kolejnym udanym sezonem dla Brittany Ferries. W ostatnich latach doświadczyliśmy silnego wzrostu liczby pasażerów. Jesteśmy zachwyceni, mogąc ogłosić, że trend ten rósł również w roku bieżącym” – powiedział Hugh Bruton z Brittany Ferries.
Armator wyraził nadzieję, że w przyszłym roku będzie się cieszył z kolejnych wzrostów. Przypomniał też, że kolejny sezon będzie wyjątkowy – w 2018 r. połączenie Cork-Roscoff obchodzić będzie bowiem jubileusz 40-lecia. Kursy na tej trasie zostaną wznowione 31 marca.

PromySkat