WARSZAWA: 23:02 | LONDYN 21:02 | NEW YORK 16:02 | TOKIO 06:02

Sympozjum Sea Point 2015 w Szczecinie

Dodano: 05 lis 2015, 16:19

5 listopada br. w Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się IX już sympozjum „Sea Point”. Organizatorem spotkania było Koło Naukowe Logistyki i Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie. O godzinie 10.00 rektor Akademii Morskiej prof. Stanisław Gucma uroczyście otworzył sympozjum, życząc jednocześnie uczestnikom owocnych i ciekawych obrad.
W pierwszej części, w tzw. Panelu Sponsorskim, zaprezentowali się przedstawiciele portalu Młodzi Logistycy – partnera medialnego tegorocznego sympozjum, Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Urzędu Statystycznego. W tym roku merytoryczna część spotkania podzielona została na dwie części: Panel I: „Gospodarka morska” i panel II: „Konteneryzacja”. Jako pierwszy wystąpił inż. Krzysztof Kaczmarek, który bardzo ciekawie omówił problem złomowania statków w Europie i na świecie. O portach morskich mówiły w swoim wystąpieniu Justyna Kaniewska i Klaudia Józefowska z Akademii Morskiej w Gdyni.
Ciekawy referat o zasobach Morza Bałtyckiego sposobach i możliwościach ich wykorzystania wygłosił inż. Dawid Wojton z Akademii Morskiej w Szczecinie. Drugi panel dotyczący konteneryzacji rozpoczęła mgr inż. Ewelina Chłopińska z Akademii Morskiej w Szczecinie, która przedstawiła referat „gazowe kontenerowce w transporcie morskim”, omawiający wykorzystanie paliwa LNG w transporcie morskim ze szczególnym uwzględnieniem statków do transportu kontenerów. Kolejne zaplanowane wystąpienia obejmować miały między innymi zagadnienia związane z transportem ładunków drobnicowych, kontenerowych oraz omówienie i porównanie potencjałów przeładunków kontenerowych w portach zachodniego i wschodniego wybrzeża. Na jutro organizatorzy zaplanowali warsztaty.
Tekst i fot. Wojciech Sobecki
DSC03154
DSC03140
DSC03113
DSC03240
DSC03180

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin