WARSZAWA: 16:38 | LONDYN 14:38 | NEW YORK 09:38 | TOKIO 23:38

Szczeciński Park Przemysłowy wzmocnił Konsorcjum Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego, dołączając do grona partnerów

Dodano: 18 wrz 2017, 22:21

Szczeciński Park Przemysłowy, utworzony na 45-hektarowym terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa, położony jest w północno-wschodniej części Szczecina, około dwóch kilometrów od centrum miasta.
Od strony wschodniej graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo Parku charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.
Na infrastrukturę Szczecińskiego Parku Przemysłowego składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe. Większość obiektów ma uniwersalne zastosowanie, aktywa SPP są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, nie wyłączając produkcji statków.
Preferowane sektory na terenie SPP to offshore i przemysł stalowy. Prezesem Szczecińskiego Parku Przemysłowego jest Andrzej Strzeboński.
W czerwcu historyczną chwilą dla SPP- Stoczni Szczecińskiej, całego Szczecina, regionu i Polski było położenie stępki pod pierwszy prom dla PŻB.
To wydarzenie rozpoczęło nowy rozdział odbudowy przemysłu stoczniowego, jak i całej gospodarki morskiej, zapowiadany i w sposób konsekwentny realizowany przez wypełnienie rządowego planu. Przemysł okrętowy ma stanowić koło zamachowe dla całej polskiej gospodarki.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin