WARSZAWA: 17:27 | LONDYN 15:27 | NEW YORK 10:27 | TOKIO 00:27

Szybki katamaran połączy Sassnitz z Ystad

Dodano: 30 cze 2020, 6:13

Niedawno Stena Line poinformowała o likwidacji połączenia promowego Sassnitz-Trelleborg, którego atrakcyjność z powodu epidemii koronawirusa drastycznie spadła, co spowodowało obniżenie opłacalności połączenia. Tymczasem wiele wskazuje na to, że wkrótce firma Förde Reederei Seetouristik (FRS) uruchomi szybkie połączenie pomiędzy niemieckim Sassnitz i szwedzkim portem Ystad. Prawdopodobnie już we wrześniu oba porty połączy szybki prom, który trasę z Sassnitz do Ystad pokona ciągu zaledwie 2 godzin i 30 minut. Jednostka może jednorazowo zabrać na pokład ponad 200 samochodów osobowych i prawie 700 pasażerów.
Zbudowany w australijskiej stoczni Incat, katamaran, który obsłuży nową linię wcześniej pływał między Danią a Norwegią w serwisie firmy Fjord Line, po zakupie przez FRS będzie woził pasażerów na trasie Sassnitz-Ystad. Armator liczy, że nowe połączenie stanie się ciekawą atrakcją turystyczną zarówno dla pasażerów z Niemiec jak i Szwecji.
Flota Förde Reederei Seetouristik składa się z 59 jednostek, które każdego roku przewożą 7,9 mln pasażerów i 2,1 mln samochodów.

Fot. FRS

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin