WARSZAWA: 18:03 | LONDYN 16:03 | NEW YORK 11:03 | TOKIO 01:03

Tallink Group stawia na ekologię

Dodano: 14 Wrz 2020, 10:29

Statek „Victoria I” należący do Tallink Group podłączył się do zasilania lądowego w porcie Starego Miasta w Tallinie. Była to pierwsza tego typu operacja w Estonii. Z zasilania lądowego mogą korzystać statki obsługujące trasy estońsko-szwedzkie i estońsko-fińskie. Port w Tallinie zainstalował najnowsze systemy zasilania nabrzeżnego ABB na pięciu swoich pirsach w porcie Starego Miasta. Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,5 miliona euro. Zasilanie jednostek z lądu umożliwia zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz znacznie obniża poziom hałasu w portach.
Do tej pory Tallink Group zainwestował 3 miliony euro w lądowe systemy zasilania zainstalowane na pięciu statkach wycieczkowych. W najbliższych latach firma planuje wyposażenie 12 statków wycieczkowych w lądowe systemy zasilania za łączną kwotę 6 mln euro.
-Cieszę się, że od dziś nasze statki mogą korzystać z energii lądowej już w dwóch naszych portach na Morzu Bałtyckim i wspólnie stworzyliśmy zielony most zasilania lądowego między Tallinem a Sztokholmem, gdzie nasze statki korzystają z tego rozwiązania – powiedział Paavo Nõgene, dyrektor generalny Tallink Group.

Fot. https://www.ts.ee/

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-01-27

1 EUR - 4,5468 1 USD - 3,7507
1 CHF - 4,2215 1 GBP - 5,1516

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin