WARSZAWA: 13:04 | LONDYN 11:04 | NEW YORK 06:04 | TOKIO 20:04

Tallink opublikował wyniki za I kwartał

Dodano: 15 maj 2017, 21:35

Grupa Tallink to kolejny operator promowy, który podzielił się wynikami za I kwartał 2017 r. Okazały się one nieco słabsze niż rezultat osiągnięty w analogicznym okresie 2016 r.
W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. Tallink przewiózł na pokładach swoich promów 1,9 miliona pasażerów (to o 0,7 procent mniej niż rok wcześniej). Również o 0,7 procent spadły przychody grupy, wynosząc w sumie 191,5 miliona euro (w ub. r. – 192,8 miliona euro). Wskaźnik EBITDA w okresie od stycznia do marca wyniósł 5,5 miliona euro, wobec 16,3 w ub. r., a strata netto wzrosła do 20,3 miliona euro (12 milionów euro rok temu).
Jeśli chodzi o poszczególne połączenia, to firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży na trasach: pomiędzy Estonią a Finlandią (wzrost o 5 procent), pomiędzy Estonią a Szwecją (wzrost o 3,4 procent) oraz Łotwą a Szwecją (wzrost o 26,7 procent dzięki dodaniu jeszcze jednego statku). O 3,5 procent obniżyły się wpływy z linii pomiędzy Finlandią a Szwecją (obniżka o 3,5 procent). Zmniejszyły się też obroty pochodzące z charteru statków.
Wśród czynników, które mogły mieć wpływ na działalność firmy w tym okresie, Tallink wymienia m.in.: przeglądy i prace konserwacyjne, które prowadzone były na statkach i przełożyły się w sumie na 52 dni przerwy serwisowej, zmniejszenie liczby statków, które są wyczarterowane do innych podmiotów, czy fakt, że w tym roku Wielkanoc przypadła na II kwartał, a nie na koniec I kwartału, jak to miało miejsce rok temu. W związku z tym świąteczny szczyt miał miejsce w innym momencie.
Za najważniejsze wydarzenie I kwartału firma uznała oczywiście wprowadzenie na trasę supernowoczesnego promu Megastar, który obsługuje połączenie Tallinn-Helsinki.
Tallink należy do największych przewoźników promowych, oferujących swoje usługi w basenie Morza Bałtyckiego. Wszystko zaczęło się w 1989 r. Dziś pasażerowie oraz klienci frachtowi mogą korzystać z połączeń pomiędzy Estonią, Łotwą, Szwecją czy Finlandią oferowanych przez estońskiego przewoźnika.
Firma Tallink jest strategicznym partnerem PromySkat. Zapraszamy do dokonywania rezerwacji na przeprawy promami Tallink za pośrednictwem naszego serwisu.

PromySkat