WARSZAWA: 17:28 | LONDYN 15:28 | NEW YORK 10:28 | TOKIO 00:28

Targi Pracy raczej bez firm gospodarki morskiej…

Dodano: 23 kw. 2015, 13:25

23.04.br. w Szczecinie odbywały się jubileuszowe 10. Targi Pracy. Swoje oferty przedstawiało 75 firm z różnych branż, niestety firm związanych z gospodarką morską było niewiele, co jest szczególnie zastanawiające w sytuacji, kiedy firmy choćby z sektora stoczniowego narzekają na brak wystarczającej liczby wykwalifikowanych pracowników.
Bardzo ciekawą ofertę przygotowała firma Cargotec ze Stargardu Szczecińskiego, która osobom zainteresowanym podjęciem pracy (firma poszukuje głównie absolwentów studiów technicznych) zaproponowała krótki test z zakresu inżynierii produkcji. Wśród uczestników znalazła się jedna osoba, która odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania. Cargotec produkuje w Stargardzie między innymi znane na całym świecie pod marką „Kalmar” urządzenia do przeładunku kontenerów. Firma jest również właścicielem znanej w gospodarce morskiej marki Mac Gregor.
Na targach prezentowała się również firma Technologie Tworzyw Sztucznych produkująca kadłuby i elementy z laminatu dla takich firm jachtowych jak: Hanse, Moody, Dehler Fjord i wiele innych. Od 2007 roku firma jest członkiem grupy kapitałowej Hanse Yachts AG. Na szczecińskich targach poszukiwała osób do pracy w bezpośredniej produkcji, głównie laminarzy i lakierników.
DSC06404
DSC06373
DSC06380