WARSZAWA: 05:05 | LONDYN 03:05 | NEW YORK 22:05 | TOKIO 12:05

Trelleborg i Ystad chcą zacieśnić współpracę

Dodano: 18 lis 2015, 10:06

Urzędnicy z dwóch szwedzkich miast portowych – Ystad oraz Trelleborga – zapowiedzieli ścisłą współpracę. Taka bliska kooperacja ma zaowocować m.in. wzmocnieniem pozycji obu portów. Skorzystać mieliby na tym również klienci.
Politycy reprezentujący magistraty w obu miastach, będących ważnymi ośrodkami portowymi w Skandynawii, zgłosili pomysł nowego modelu współpracy. Zgodnie z ich pomysłem, porty w Ystad oraz Trelleborgu miałyby działać jako jeden podmiot. Takie działanie miałoby przynieść wymierne korzyści.
Przedstawiciele obu urzędów twierdzą, że połączenie obu portów – w istocie działałyby one jako jedna firma – pozwoliłoby na łatwiejsze pozyskiwanie środków na inwestycje oraz wpłynęłoby na rozwój infrastruktury.
„Wyobrażam sobie, że takie działanie to stworzenie odpowiedniej wydajności dla naszych klientów oraz dla armatorów” – powiedział Torbjörn Karlsson, radny z Trelleborga.
Przede wszystkim zwraca się jednak uwagę, że ścisła współpraca i ewentualne funkcjonowanie jako jeden podmiot to szansa na większy posłuch w Szwedzkiej Administracji Transportu, która odpowiedzialna jest za planowanie inwestycji infrastrukturalnych.
Zarówno do Ystad, jak i do Trelleborga pływają promy z Polski. Do Ystad kursują ze Świnoujścia promy Unity Line oraz Polferries. Ten sam polski port oferuje połączenia towarowe z Trelleborgiem (TT-Line, Unity Line). Rezerwacji na wszystkie te przeprawy można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat.
52738552667e33eb1fba35383a2da217_M
Źródło: PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-05-26

1 EUR - 4,5242 1 USD - 4,2156
1 CHF - 4,6634 1 GBP - 5,2074

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin