WARSZAWA: 02:49 | LONDYN 00:49 | NEW YORK 19:49 | TOKIO 09:49

Trzy pełnomorskie wycieczkowce odwiedzą w tym roku Szczecin

Dodano: 14 mar 2018, 20:39

W bieżącym roku Szczecin odwiedzą trzy pełnomorskie wycieczkowce: „Albatros”, „Seabourn” i „Gann”. Sezon otworzy „Albatros”, który pojawi się w Szczecinie dwukrotnie: 3 i 20 maja. To jednostka dobrze znana, bowiem odwiedzała Szczecin już dwukrotnie – w 2012 i 2017 roku.
Statek został zbudowany w 1973 roku w stoczni w Helsinkach, w tym roku obchodzi więc jubileusz 45-lecia morskiej służby. Jednostka może jednorazowo zabrać na pokład ponad 800 pasażerów. Wcześniej nosiła nazwy: „Royal Viking Sea”, „Royal Odyssey”, „Norwegian Star”, „Norwegian Star 1”, „Crown”. Od 2004 roku pływa pod nazwą „Albatros”.

14 czerwca do Szczecina przybędzie „Seabourn Ovation”. Statek przypłynie do Szczecina z Wismaru, a jego kolejnym portem będzie Sztokholm. „Seabourn Ovation” to najnowszy wycieczkowiec we flocie Seabourn Cruise Line. Stępkę pod budowę położono we włoskiej stoczni Fincantieri w Genui 2 grudnia 2016 roku, chrzest jednostki odbędzie się w maju bieżącego roku. Statek ma 210 metrów długości i 28 metrów szerokości, będzie mógł zabrać na pokład 600 pasażerów.
Trzecim wycieczkowcem, który odwiedzi Szczecin podczas tegorocznego sezonu, będzie „Gann”. Statek zacumuje w stolicy Pomorza Zachodniego 29 czerwca. To nie pierwsza jego wizyta, jednostka była już w Szczecinie w maju 2016 roku. „Gann” to niewielka, ale bardzo ciekawa jednostka, ponieważ jest to statek szkolno-wycieczkowy, na którym przyszli marynarze odbywają praktyki morskie. Jednostka zbudowana została w 1982 roku jako prom „Narvik”. Statek pływa pod banderą Norwegii, jego portem macierzystym jest Stavanger.
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach Szczecin będzie coraz chętniej odwiedzany przez pełnomorskie cruisery. Najwięcej, bo aż 12 oceanicznych wycieczkowców, gościło w Szczecinie w 2010 roku.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin