WARSZAWA: 08:49 | LONDYN 06:49 | NEW YORK 01:49 | TOKIO 15:49

Tysięczne wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding !

Dodano: 03 lis 2015, 22:22

W najbliższą sobotę, 7 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding odbędzie się uroczyste wodowanie żaglowca szkolnego budowanego dla Marynarki Wojennej Algierii.
Będzie to wydarzenie bez precedensu – w stoczni posiadającej 70-letnią tradycję odbędzie się tysięczne wodowanie!!! Tym razem z pochylni spłynie nowoczesna fregata trzymasztowa.
Typowe dla stoczni, dynamiczne wodowanie boczne jak zawsze stanowić będzie wspaniałe i spektakularne widowisko dla wszystkich uczestników.
Remontowa Shipbuilding niejednokrotnie udowodniła, że z powodzeniem buduje nowoczesne statki nasycone najnowocześniejszą technologią dla armatorów z całego świata. Budowa pierwszego w historii stoczni żaglowca wprowadza firmę do elitarnego grona stoczni budujących nie tylko statki innowacyjne ale również prestiżowe.
Wodowany w sobotę żaglowiec otrzyma nazwę „El-Mellah”, co w języku arabskim oznacza „Żeglarz”. Zgodnie z nazwą służyć on będzie kadetom Wyższej Szkoły Morskiej w doskonaleniu rzemiosła morskiego i nawigacyjnego. Dodatkowo, jak większość statków żaglowych będzie pełnić funkcje reprezentacyjne za granicą oraz uczestniczyć w zawodach i regatach międzynarodowych.
Parametry statku, stawiają „El-mellah” w gronie największych i najszybszych żaglowców szkolnych na świecie. Armator odbierze żaglowiec pod koniec przyszłego roku.
Poza budową statku, kontrakt obejmuje również szkolenie członków załogi i kadetów, które przeprowadzone będzie we współpracy z Akademią Morską w Gdyni.
Autorem koncepcji i projektu technicznego statku jest Zygmunt Choreń, uważany za jednego z najwybitniejszych konstruktorów statków żaglowych na świecie.
small
Fot. Remontowa Shipbuilding

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-07

1 EUR - 4,7476 1 USD - 4,4325
1 CHF - 4,7856 1 GBP - 5,3212

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin