WARSZAWA: 21:02 | LONDYN 19:02 | NEW YORK 14:02 | TOKIO 04:02

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

Dodano: 11 maj 2021, 9:46

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA buduje przy terminalu promowym w Świnoujściu nowy parking na blisko trzysta miejsc postojowych dla ciężarówek. Prace budowlane właśnie przekroczyły półmetek. Ich wykonawcą jest firma PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o. z Wrocławia.
Nowy parking powstaje przy ul. Fińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu promowego, kierowcy otrzymają 278 miejsc dla samochodów ciężarowych wraz z infrastrukturą techniczną i zapleczem sanitarnym oraz służącym do recyklingu odpadów.
Jak informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., na placu trwa wykonywanie podbudowy betonowej podłoża, rozpoczęto właśnie układanie kostki brukowej. Wcześniej wykonano prace związane ze stabilizacją podłoża. Rozpoczęły się także prace ziemne związane z zagospodarowaniem terenu.

Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury dostępowej do portu oraz dbałość o środowisko naturalne i usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji – Trelleborgiem i Ystad. Pozytywne efekty inwestycji z pewnością odczują także mieszkańcy Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, nie będą one już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.
Pełna nazwa projektu to „Zagospodarowanie rezerwy terenowej w południowej części Terminala Promowego w Świnoujściu – miejsca postojowe”, realizowanego w związku z zawartą Umową nr INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737 o udzielenie dotacji w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja ‘wąskich gardeł’ ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w Terminalu Promowym w Świnoujściu”, numer działania 2018-PL-TM-0028-W.
Zgodnie z planem nowy parking ma być gotowy jeszcze w tym roku. Jego koszt to prawie 31 mln złotych brutto.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin