WARSZAWA: 17:29 | LONDYN 15:29 | NEW YORK 10:29 | TOKIO 00:29

W szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

Dodano: 22 kw. 2016, 15:09

22 kwietnia 2016 w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uroczyście podpisano umowę z firmą Waimea na dzierżawę 9,5 ha terenu, na którym powstanie nowoczesne centrum logistyczne Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin. Kompleks będzie składał się z trzech hal, przeznaczonych do szeroko
pojętej aktywności gospodarczej, ze względu na położenie związanej z obsługą portów morskich, składów, firm logistycznych i transportowych. Park będzie oferował powierzchnie z możliwością adaptacji na potrzeby magazynowania, lekkiej produkcji oraz powierzchnie biurowo-socjalne. Wielkość powierzchni pod dachem wynosić będzie 4 500 metrów kwadratowych. Ale Waimea to nie tylko przygotowanie i wynajem powierzchni magazynowych, to także udział w różnego rodzaju projektach multimodalnych.
Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin dysponuje dobrze rozbudowanym układem komunikacyjnym.
Autostrada A6 połączona jest z europejskim systemem autostrad, a poprzez drogę krajową nr 3 (E-65)
z południem Polski i krajami Europy Środkowej. Dostępność usług portowych oraz dogodne połączenia kolejowe zapewniają nieograniczone możliwości transportu i ekspedycji.
Dostępność do systemu śródlądowych szlaków wodnych ma szczególne znaczenie dla obsługi rynku niemieckiego, a także wielu krajów Europy Zachodniej, bowiem transport barkowy dociera tam bezpośrednio do wielu znaczących centrów gospodarczych i regionów przemysłowych.
– Port w Szczecinie to wymarzone miejsce na inwestycję, którą chcemy tutaj zlokalizować. Możliwości wykorzystania różnych rodzajów transportu są niewątpliwym atutem tego miejsca, ale zakładamy, że znaczną część oferowanych powierzchni, podobnie jak ma to miejsce w innych naszych obiektach, zagospodarują firmy produkcyjne. W najbliższych dwóch latach na zagospodarowywanych przez nas terenach może powstać około 1000 nowych miejsc pracy -powiedział Przemysław Szczepaniak, odpowiedzialny w firmie Waimea za rozwój biznesu w północnej części Polski.
Zadowolenie z pozyskania tak znaczącego i liczącego się na rynku logistycznym partnera nie ukrywał prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Dariusz Słaboszewski.
-Inwestycja, która będzie realizowana w ramach podpisanej umowy, z pewnością przyczyni się do podniesienia rangi naszych portów. Cieszę się, że doskonałe możliwości lokalizacyjne, dostępność transportu wodnego, kolejowego i drogowego, ale także perspektywy rozwoju, jakie stoją przed naszymi portami, zostały wysoko ocenione przez inwestora – powiedział prezes ZMPSiŚ S.A. Dariusz Słaboszewski.
Pierwsze prace budowlane nowej inwestycji rozpoczną się w trzecim kwartale bieżącego roku. Waimea już rozpoczęła negocjacje z potencjalnymi dzierżawcami. Andrzej Rosiński, Prezes Waimea Holding powiedział, że w najbliższym czasie firma będzie realizować kolejne inwestycje w Szczecinie, jednak ze względu na toczące się jeszcze negocjacje, prezes nie chciał zdradzać szczegółów.
P1120895
P1120890
WLP Port Morski Szczecin 2
WLP Port Morski Szczecin 3